Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Pizzo, sladká dovolená v kalábrijském stylu

Menší italský přístav Pizzo ležící na západním pobřeží Kalábrie v provincii Vibo Valentina se postupně stává stále populárnějším prázdninovým letoviskem. Objevíte ho přímo u železniční trati a dálnice A3, spojující 40 kilometrů vzdálené mezinárodní letiště u Lamezia Terme s nejjižnějšími oblastmi Apeninského poloostrova.

Pláže na různorodém pobřeží v Pizzu a okolí

Pizzo je příjemné historické městečko, v němž se kromě polehávání na pláži můžete oddat i toulkám jeho křivolakými uličkami, sportovním aktivitám či nakupování. Jednotlivé budovy vyrostly ve výrazném svahu a krajina kolem zve k turistice a poznávání různých zajímavých míst. Součet tvoří destinaci ideální k pohodové rodinné dovolené naplněné pestrými aktivitami.

Hned pod historickou zástavbou Pizza se krčí nevelké pláže pokryté hrubým, tmavým pískem, svižně mizející v průzračném Tyrhénském moři. Více možností nabízejí několik kilometrů dlouhé písečné břehy severně od města a také vedlejší středisko Vibo Marina táhnoucí se jižním směrem.

Další rekreační střediska poblíž Pizza

Zábava a aktivity Pizzo

Pizzo.jpg

Srdcem městečka Pizzo je gotická aragonská pevnost (zvaná též Murat), tyčící se nad ním pyšně již od středověku. Nejvíce ho ovšem proslavila vynikající zmrzlina tartufo, pocházející právě odsud. Ochutnat ji můžete v mnoha restauracích a cukrárnách, otevřených po celém městě. Turistickou infrastrukturu doplňují lékárny, banky, supermarkety a ostatní služby.

Z dalších povinných turistických atrakcí určitě vyhledejte alespoň:

Zobrazit podrobné informace