Capo Vaticano

Lokalita: Itálie Kalábrie Capo Vaticano
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Capo Vaticano, srdce kalábrijské romantiky

Tak trochu nenápadný mys v nejzápadnějším skalním výběžku širokého poloostrova je snad nejkrásnější oblastí Kalábrie. Na vrcholu Capo Vaticano stojí starý maják, najdete tu však především malé zátoky s báječnými, romantickými plážemi. Hodně oblíbené jsou i u příznivců vodních sportů.

Z městečka Capo Vaticano je to na mys stejného jména u břehů Tyrhénského moře jenom několik stovek metrů. Z mnoha zdejších míst uvidíte za dobré viditelnosti vulkanické Liparské ostrovy, z některých dokonce také Sicílii.

Capo Vaticano v boji s piráty

V 16. století stály v okolí Capo Vaticano stovky strážních věží jako ochrana před piráty. Některé z nich jsou dosud k vidění, např. Torre Bali, Torre Ruffa, Torre Santa Maria, Torre Parnaso, Torre Marrana nebo Torre Marino.

Z nejznámějších písečných pláží kolem Capo Vaticano rozhodně nevynechejte zátočinu Grotticelle. Nádherné pláže Belveder Nord a Spiaggia Praia i Focu jsou dosažitelné pouze ze člunu či plachetnice. Ze sportovních aktivit se zde daří zejména surfování, potápění a šnorchlování.

  • Neváhejte tedy a navštivte Capo Vaticano v Kalábrii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím