×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Kde hledat Lago di Garda a více z jeho zeměpisu

Při pohledu do mapy vypadá Lago di Garda jako protáhlá kapka, sunoucí se z Alp severojižním směrem. Není to nijak nadsazené přirovnání: jezero stvořil v poslední době ledové Etschský ledovec, který zároveň vymodeloval tvar okolního údolí. Ve spojení se středomořským klimatem, které do oblasti proniká z jihu, vzniká jedinečná, rozmanitá krajina, ve které se mísí vysoké hory, palmy, pláže, horské potoky, prudká skaliska i poklidné sady a políčka.

Tvar a rozloha Gardského jezera

Největší italské jezero Lago di Garda měří na délku 52 kilometrů (od severu k jihu) a v nejširším místě takřka 17 kilometrů (mezi obcemi Padenghe sul Garda a Lazise). Jeho celková rozloha činí bezmála 370 kilometrů čtverečních, což jej řadí i mezi desítku největších evropských jezer mimo Rusko a Skandinávii. S 346 metry je v Itálii třetí nejhlubší (za Comským jezerem a Lago Maggiore).

Lago-di-Garda-Pohled-na-Gardske-jezero-od-severu.jpg

Gardské jezero leží v nadmořské výšce pouhých 65 metrů. Jeho severní, úzkou část obklopují alpské vrcholky přesahující vodní hladinu o více než 2 tisíce metrů; jezero zde proto silně připomíná fjord. Výsledkem jsou skutečně velkolepé a dramatické scenérie. Jižní část se naopak rozlévá v Pádské nížině a je už oním klasickým, poklidným jezerem.

Řeky a demografie Lago di Garda

Hlavní zdrojnicí jezera je říčka Sarca, ústící do něj mezi Riva del Garda a obcí Torbole. Na opačné, jižní straně z něj vytéká Mincio, která se po 75 kilometrech za městem Mantova vlévá do Pádu. V sousedním údolí, takřka rovnoběžně podél Gardského jezera (vzdušnou čarou jenom 10 kilometrů daleko), protéká velká řeka Adige.

Lago-di-Garda-Nekonecna-hladina-Lago-di-Garda,-pohori-Monte-Baldo-se-zveda-nalevo.jpg

Administrativně patří Lago di Garda pod regiony Trentino (na severu), Lombardie (na západě) a Veneto (na východě). Největšími sídly na jeho březích jsou Desenzano del Garda na jihu (necelých 30 tisíc obyvatel) a Riva del Garda na severu (necelých 20 tisíc obyvatel). K největším městům v jeho okolí patří Trentino, Verona a Brescia. Do Benátek i do Milána je to odsud po dálnici zhruba 150 kilometrů. 

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje