Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Pittulongu, dovolená snů na Smaragdovém pobřeží

Jako malý klenot na jižním okraji věhlasného Costa Smeralda (Smaragdového pobřeží) vypadá letovisko Pittulongu. Hledejte ho v provincii Gallura na severovýchodě Sardinie u břehů Tyrhénského moře, ze kterého roste magický ostrov Tavolara. Do správního střediska Olbia to je pouze 7 kilometrů, ostrovní metropole Cagliari se nachází 260 kilometrů daleko.

Pláže Pittulongu lákají čistotou a rozmanitostí

Pittulongu.jpg

Svým vybavením, možnostmi zábavy i klidnou atmosférou Pittulongu výtečně zapadá do prostředí Smaragdového pobřeží. Nádherná příroda, teplé počasí a vynikající koupání jsou tady automatickým základem, proto se připravte na parádní dovolenou bez strádání. Ubytování zajišťují komfortně zařízené hotelové areály s bazény, sportovišti a rychlým přístupem k moři.

Pro pláže kolem Pittulongu jsou typické skalnaté pahorky chránící je před vichrem, průzračně čisté moře a jemný, bílý písek. Hlavní pláž Spiaggia Mare e Rocce / Spiaggia del Pellicano nadchne svým decentním klesáním do vody především rodiny s menšími dětmi, nepříliš zkušené plavce i seniory. Nechybí na ní zázemí v podobě lehátek, slunečníků a občerstvení. Jiné spanilé pláže Spiaggia La Playa, Spiaggia dello Squalo či Spiaggia Bados Bianca se táhnou oběma směry od letoviska.

Další rekreační střediska poblíž Pittulongu

Jakou zábavu najdete v Pittulongu

V centru Pittulongu se na klienty těší řada obchodů, restaurací a kaváren, v nočních hodinách je střídají kluby, bary a diskotéky. Můžete využít supermarketu, nebo se vydat do víru rušné Olbie s barokním kostelem San Paolo. Na milovníky sportu čeká plavání, plachtění, potápění, cyklistika a turistika v blízkém pohoří Monte Limbara. Krajinu kolem Arzacheny zaplňují četné megality (nurághy). Vynechat byste neměli ani:

Zobrazit podrobné informace