Stintino

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Stintino, dovolená ve stínu i pod žhavým sardinským sluncem

Všudypřítomné moře, blízký národní park Asinara a plochá krajina sardinského severu rámují městečko a v poslední době stále populárnější rekreační středisko Stintino (Isthintini). Najdete ho na poloostrově stejného jména o délce 16 kilometrů a šířce maximálně 5 kilometrů, který obklopuje Středozemní moře. Mezinárodní letiště Aeroporto di Alghero-Fertilia leží zhruba 50 kilometrů daleko, ostrovní metropole Cagliari je pětkrát dále.

Odhalte půvab pláží Stintina

Stintino.jpg

Nejen výtečná poloha dělá ze Stintina ideální místo k prožití báječné letní dovolené s celou rodinou. Pyšní se klidnou atmosférou, čistou vodou a pěknou okolní přírodou, zároveň ukrývá trojici turistických přístavů Marina di Stintino, Minore a Porto Mannu. Jeho atraktivitu ještě zvyšuje blízký národní park Asinara s romantickou zátočinou Cala Sabina.

Podobných líbezných míst jako Cala Sabina vhodných ke koupání a opalování bez davů turistů najdete poblíž Stintina celou řadu. Nejoblíbenějším z nich je pláž La Pelosa pokrytá vrstvou písku a kamínků, jenom zvolna se nořící do průzračné vody a vybavená kompletním turistickým servisem. Vedlejší pláž Spiaggia della Pelosetta ozvláštňuje historická věž Torre della Pelosa na blízkém ostrůvku. Za vyzkoušení však stojí i pláže Le Saline, Cala Lupo nebo Spiaggia Punta Negra.

Další rekreační střediska poblíž Stintina

Co všechno dělat ve Stintinu

Bohatá infrastruktura Stintina zahrnuje obchody, butiky, restaurace, kavárny, banky, lékárnu i supermarket. Uprostřed města se lze kolem kostela Chiesa Immacolata Concezione projít úzkými uličkami až k expozici Museo della Tonnara. Z pohybových aktivit se tady daří jízdě na kole, turistice a vodním sportům. V nejbližším okolí si nenechte ujít krajské město Sassari s katedrálou San Nicola, ani:

  • středověké Alghero s opevněním a blízkou jeskyní Grotta di Nettuno,
  • dávnou sardinskou metropoli Nora,
  • akvapark Water Paradise,
  • Porto Torres s neoklasicistním palácem Palazzo del Marchese.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Stintino

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.