Orosei

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Orosei, dovolená pod hradbou tajemných hor

Malebné městečko a letovisko Orosei se nachází na východním pobřeží Sardinie na okraji zálivu Golfo di Orosei. Do Tyrhénského moře tady vtéká říčka Cedrino a ve vnitrozemí se vypínají vrcholy jako Monte Tuttavista (806 m n. m.) a Monte Corrasi (1 463 m n. m.). Mezinárodní letiště u metropole Cagliari se rozkládá zhruba 200 kilometrů odsud.

Přehlídka rozmanitých pláží kolem Orosei

Orosei.jpg

Přiřadit Golfo di Orosei k nejkrásnějším částem Sardinie zní sice jako nabídka z levného katalogu, ovšem trefnější vyjádření skutečnosti asi stěží najdete. Při pohledu na úchvatnou přírodu, během koupání v křišťálově čisté vodě a v průběhu výletů na četná zajímavá místa mu ostatně budete muset dát za pravdu. Slušná infrastruktura navíc Orosei předurčuje k prožití parádní letní dovolené s celou rodinou.

K největšímu bohatství Orosei patří jeho magické mořské pobřeží. Hned u letoviska si užijete dlouhé písečné pláže lemované kouzelnými dunami. Jižním směrem se jejich charakter mění, zmenšují se a schovávají se mezi skalními útesy, kde se noří do báječně čisté vody. Vyzkoušet rozhodně musíte Cala Briola, Cala Fuili, Cala Luna u šestice velkých jeskyní a Cala Goloritze s nepřehlédnutelným skalním obloukem.

Další rekreační střediska poblíž Orosei

Sport, příroda a jiná zábava v Orosei

Množství obchůdků a restaurací, lékárna a bankomat, ale také supermarket dělají z Orosei dobře vybavené místo, kde v kombinaci s péčí hotelových resortů seženete vše potřebné. Na milovníky pohybu čekají rozličné aktivityTyrhénském moři (windsurfing, potápění, kajaky atd.), na souši se nabízejí turistické stezky, cyklistické trasy a stěny pro horolezce. Ráj v tomto směru představuje zejména národní park Gennargentu s kaňonem Gola di Gorropu a jeskyní Ispinigoli.

Z Orosei se určitě vypravte i do historického Dorgali, do muzea v Nuoro, za hradem Castello Pedres v San Teodoro nebo:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Orosei

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.