Baja Sardinia

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Baja Sardinia, báječná dovolená na Smaragdovém pobřeží

K oblíbeným letoviskům slavného sardinského pobřeží Costa Smeralda se řadí i Baja Sardinia rozvíjející se na jeho severním konci. Díky členitým břehům Tyrhénského moře odsud není daleko k dalším význačným resortům v čele s Porto Rotondo, Golfo Aranci a Porto Cervo. K mezinárodnímu letišti u Olbie, centru okresu Gallura, to je zhruba 35 kilometrů, ostrovní metropole Cagliari se nachází asi 4 hodiny jízdy autem daleko.

Pláže kolem Baja Sardinia

baja-sardinia.jpgSpojení nádherné krajiny severovýchodní Sardinie, oslňujícího moře u Smaragdového pobřeží a výtečné vybavenosti Baja Sardinia vytváří ideální podmínky k prožití příjemné dovolené. S největší pravděpodobností ji strávíte dováděním na pláži, procházkami malebnými uličkami (podél četných vil italských boháčů) a poznáváním zajímavých míst v okolí. Na své si zásluhou akvaparku Aquadream přijdou děti a též sportovci, kteří si mohou vybrat z cyklistiky, tenisu, turistiky, vodních sportů a jiných aktivit.

I v Baja Sardinia vás čekají pláže pro oblast Costa Smeralda typické. Vynikají křišťálově čistou vodou, nejsou nijak rozsáhlé, zato kombinují jemný písek s množstvím roztroušených kamenů, obvykle přecházejících v kamenité břehy. V závislosti na příslušném ubytovacím zařízení nabízejí vybavení lehátky, slunečníky, občerstvením, případně dozorem plavčíka. Nejznámější z nich je Cala Battistoni, též ukrytá v tiché zátoce s průzračnou vodou a pomalým klesáním mořského dna.

Další rekreační střediska poblíž Baja Sardinia

Jak si co nejlépe užít pobyt v Baja Sardinia

Při toulkách po Baja Sardinia natrefíte na celou řadu obchodů (včetně supermarketu), restaurací (pizzerií nevyjímaje) a zábavních zařízení (zahrnujících též diskotéky). Hodně živo je především kolem jachetního přístavu a v ulici Via Eucalipto. Poloha městečka doslova vyzývá k cestování za turistickými magnety severní Sardinie, k nimž patří Arzachena se skalním útvarem „roccia del funglo“ ve tvaru houby, národní park La Maddalena či pohoří Monte Limbara. Vyrazit však můžete ještě dále, např.:

Zobrazit podrobné informace