Livorno

Lokalita: Itálie Toskánsko a Elba Livorno
Typ: Město

Náš názor

Livorno, přístav prošpikovaný kanály

Říká se mu také „Nové Benátky“, narodil se tady bývalý italský prezident Carlo Azeglio Ciampi (1920-2016) a mají tady mj. nádherné mořské akvárium. Vítejte v Livornu, jednom z nejzajímavějším měst Toskánska. Na procházku jeho historickým centrem (tzv. Venezia Nuova) si vyhraďte dostatek času. Spojuje v sobě malebné uličky s několika vodními kanály, setkávajícími se u pevnosti Fortezza Nuova.

Livorno se rozkládá při ústí průplavu Scolmatore dell´Arno do Ligurského moře. Míjí ho dálnice „Autostrada Azzurra A12“, která má v budoucnu spojit Janov s Římem. Severně od něj leží historická města Pisa a Lucca, zhruba 90 kilometrů východně je Florencie a jižním směrem se zvedá pohoří Colline Metallifere.

Největší památky v Livornu

V původně nenápadné rybářské osadě se díky zanesení přístaviště v Pise pískem začal počátkem 16. století budovat nový velký přístav. Dnes se Livorno (kolem 160 tisíc stálých obyvatel) řadí k nejvýznamnějším námořním uzlům v Ligurském moři.

Hlavní livornská třída Via Grande spojuje velké náměstí Piazza della Repubblica, centrální náměstí Piazza Grande s katedrálou Duomo di Livorno z 16. století a přístavní náměstí Piazza Micheli s pomníkem Monumento dei Quattro Mori. Za vidění stojí i moderní synagoga z roku 1962 od architekta Angela di Castro. Zajímavou technickou památku představuje neoklasicistní komplex zásobníků a čistíren vody Acquedotto Leopoldino.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím