×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Itálie
  2. Toskánsko a Elba
  3. Místa
  4. Lucca

Lucca

Lokalita: Itálie Toskánsko a Elba Lucca
Typ: Město

Šťastné město Lucca ukrývá skutečné skvosty

Italské město Lucca se může pochlubit unikátní podobou historického centra. Mezi městskými hradbami s tuctem bastionů se totiž ukrývá perfektně zachovalé, starobylé jádro. Navíc do něj nemá přístup automobilová doprava.

Lucca se nachází na severozápadě Toskánska podél řeky Serchio. Je to zhruba 30 kilometrů od přístavu Viareggio a letoviska Marina di Pietrasanta u Ligurského moře. Severně od ní se zvedají vrcholky Toskánsko-Emiliánských Apenin, východním směrem leží Florencie a jižně – za Pisánskými horami – se dostanete do Pisy, Livorna či Follonicy.

Lucca, to jsou i vzpomínky na císaře Karla

Lucca má za sebou dlouhé dějiny. Pravidelná síť ulic a starověké fórum pocházejí už z dob antického Říma, mezi roky 1331 až 1335 patřila Janu Lucemburskému a později ji spravoval Karel IV. Na její obranu založil blízkou pevnost Montecarlo a v roce 1369 obnovil samostatnost města. Současná Lucca (necelých 90 tisíc obyvatel) je správním střediskem provincie stejného jména.

K největším pamětihodnostem Luccy patří románská katedrála San Martino s bohatě zdobenou fasádou, renesanční radnice, kostel San Michele nebo chrám San Frediano s mozaikou Nanebevstoupení Páně. Raritu tvoří náměstí Piazza Anfiteatro, zachovávající si eliptický tvar původního amfiteátru, ze kterého si lidé stavěli okolní domy.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje