×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Kuba
  2. Kuba
  3. Místa
  4. Valley de los Ingenios

Valley de los Ingenios

Lokalita: Kuba Kuba Valley de los Ingenios
Typ: Památka UNESCO

Náš názor

Valle de los Ingenios, údolí cukrovarů

Údolí Valle de los Ingenios (česky „údolí Cukrovarů“) je úrodná kulturní krajina plantáží cukrové třtiny a cukrovarů zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Celkově se jedná o tři propojená údolí zahrnující také endemickou faunu a flóru. K největším turistickým atrakcím tady patří vyhlídková věž v Manaca Iznaga nebo projížďka parním vlakem.

Valle de los Ingenios se rozkládá nedaleko města Trinidad (UNESCO) v provincii Sancti Spíritus uprostřed jižního pobřeží Kuby. Ke Karibskému moři to je odsud jenom pár kilometrů, do metropole Havany se dostanete zhruba po pěti hodinách jízdy autem.

Kam se vydat ve Valle de los Ingenios

Historie Valle de los Ingenios se začala psát v 17. století, kdy se zde díky úrodné půdě, řekám s vysokým průtokem a dostupnosti přístavů rozvíjí cukrovarský průmysl. Za dobu jeho největšího rozmachu lze považovat počátek 19. století s desítkami cukrovarů a 30 tisíci otroků. Zdrojově vyčerpaný region však brzy poté nevydržel četné technologické, ekonomické ani politické změny a výroba se prakticky ze dne na den zastavila.

Cukrová třtina se pěstovala na významné části z celkové plochy 270 kilometrů čtverečních Valle de los Ingenios a následně se zpracovávala v cukrovarech. Tyto „cukrovarské haciendy“ jako Buena Vista, Guáimaro, Delicias či San Isidro de los Destiladeros představují tradiční koloniální i průmyslovou architekturu vysoké kulturní hodnoty.

  • Neváhejte tedy a navštivte Valle de los Ingenios na Kubě.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím