×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Praktické informace před pobytem na Kubě

Každodenní život na „ostrově svobody“ se od našich zvyklostí v mnohém liší. Přečtěte si, jak konkrétně, spousta turistických informací se vám bude během dovolené na Kubě hodit.

Kuba-foto-prakticke-1.jpg

Elektrický proud v kubánské síti

V hlavních turistických centrech jsou zásuvky na 220 V, avšak v některých starších hotelech najdete zásuvky pouze na 110 V.

Pitná voda na Kubě

Ke konzumaci nedoporučujeme používat vodu z místní vodovodní sítě, ale výhradně vodu kupovanou v láhvích s neporušeným uzávěrem.

Bezpečnost, kriminalita a další rizika při pobytu na Kubě

Aktuální bezpečnostní situace na Kubě je relativně dobrá v důsledku vysoké přítomnosti policie ve všech turisticky zajímavých lokalitách a na silnicích. Berte však na vědomí, že v centru Starého města v Havaně, na nábřeží (Malecón) a v některých místech Varadera existuje zvýšená kriminalita a není rozumné vycházet v pozdních nočních hodinách.

Kuba-foto-prakticke-2.jpg

Na co si dát pozor na Kubě? Všeobecně hrozí nebezpečí okradení drobnými zloději na ulicích, proto není vhodné nosit s sebou větší finanční hotovost, ani šperky z drahých kovů. Nezapomeňte si hlídat fotoaparáty, kabelky, kamery a další cenné předměty. Rady a tipy pro vás:

  • Nenoste s sebou mimo hotel (kromě nutných případů) cennosti, více než nutné množství peněz, osobní doklady, letenky apod.
  • Doklady, peníze a cennosti ukládejte do bezpečnostního sejfu v hotelovém pokoji.

Trezory

Žádný hotel nezodpovídá za peníze, kreditní karty a drahé věci, které ponecháte volně na pokoji. Pronajměte si proto hotelový trezor (většinou umístěný přímo na hotelovém pokoji). Některé hotely vyšší kategorie nabízejí tuto službu zdarma, v některých hotelech je pronájem za poplatek (hradí se vždy na recepci – orientační cena 2 CUC/1 den).

Zavazadla

Pokud zjistíte poškození vašeho zavazadla během letecké přepravy, kontaktujte leteckou společnost a škodu nahlaste po příletu na letišti. V opačném případě náhradu škody nedostanete.

Opalování na kubánských plážích

Během pobytu na plážích myslete na opalovací krémy, pokrývku hlavy, sluneční brýle a dostatečný přísun tekutin, naopak rozhodně zapomeňte na opalování „nahoře bez“. To se na Kubě netrpí a mohlo by vás dokonce přijít poměrně draho.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje