1. Fischer.cz
  2. Kuba
  3. Kuba
  4. Praktické informace

Praktické informace Kuba

Každodenní život na „ostrově svobody“ se od našich zvyklostí v mnohém liší. Přečtěte si, jak konkrétně, spousta turistických informací se vám bude během dovolené na Kubě hodit.

Kuba-foto-prakticke-1.jpg

Elektrický proud v kubánské síti

V hlavních turistických centrech jsou zásuvky na 220 V, avšak v některých starších hotelech (kategorie ** nebo ***) najdete zásuvky pouze na 110 V. Vybavte se adaptérem, na Kubě se neprodávají, a ověřte si, zda mobil, fotoaparát či jiné spotřebiče, které budete používat, se nabíjejí i při tomto napětí.

Pitná voda na Kubě

Ke konzumaci nedoporučujeme používat vodu z místní vodovodní sítě, ale výhradně vodu kupovanou v láhvích s neporušeným uzávěrem.

Bezpečnost, kriminalita a další rizika při pobytu na Kubě

Aktuální bezpečnostní situace na Kubě je relativně dobrá v důsledku vysoké přítomnosti policie ve všech turisticky zajímavých lokalitách a na silnicích. Berte však na vědomí, že v centru Starého města v Havaně, na nábřeží (Malecón) a v některých místech Varadera existuje zvýšená kriminalita a není rozumné vycházet v pozdních nočních hodinách.

Kuba-foto-prakticke-2.jpg

Na co si dát pozor na Kubě? Všeobecně hrozí nebezpečí okradení drobnými zloději na ulicích, proto není vhodné nosit s sebou větší finanční hotovost, ani šperky z drahých kovů. Nezapomeňte si hlídat fotoaparáty, kabelky, kamery a další cenné předměty. Rady a tipy pro vás:

  • Nenoste s sebou mimo hotel (kromě nutných případů) cennosti, více než nutné množství peněz, osobní doklady, letenky apod.
  • Doklady, peníze a cennosti ukládejte do bezpečnostního sejfu v hotelovém pokoji.

Trezory

Žádný hotel nezodpovídá za peníze, kreditní karty a drahé věci, které ponecháte volně na pokoji. Pronajměte si proto hotelový trezor (většinou umístěný přímo na hotelovém pokoji). Některé hotely vyšší kategorie nabízejí tuto službu zdarma, v některých hotelech je pronájem za poplatek (hradí se vždy na recepci – orientační cena 2 CUC/1 den).

Zavazadla

Pokud zjistíte poškození vašeho zavazadla během letecké přepravy, kontaktujte leteckou společnost a škodu nahlaste po příletu na letišti. V opačném případě náhradu škody nedostanete.

Opalování na kubánských plážích

Během pobytu na plážích myslete na opalovací krémy s ochranným faktorem, pokrývku hlavy, sluneční brýle a dostatečný přísun tekutin, naopak rozhodně zapomeňte na opalování „nahoře bez“. To se na Kubě netrpí a mohlo by vás dokonce přijít poměrně draho.