Praktické informace k pobytu na Madagaskaru

Elektrický proud

Elektrická síť na Madagaskaru se shoduje s evropskou (220 V / 50 Hz). Zásuvky jsou totožné s našimi, není nutný adaptér.

Pitná voda

Voda z řadu na ostrově není pitná, před požitím je nutné ji převařit. Proto kupujte výhradně vodu balenou (k dostání je všude v turistických oblastech) a pečlivě kontrolujte míchané nápoje, není-li v nich voda z kohoutku. Vyhnete se tak nepříjemným střevním potížím.

Bezpečnost a kriminalita

Bezpečnostní situace na Madagaskaru se vyznačuje politickou nestabilitou. Českým ministerstvem zahraničí je stav v zemi označovaný jako nestálý. Přestože se nevyskytly žádné vážnější teroristické útoky, je občanům ČR doporučeno vyhýbat se větším shromážděním.

Je zakázáno fotografovat vojáky, vládní či vojenské budovy a strategické objekty. I před běžným turistickým focením nebo natáčením lidí se raději zeptejte předem.

Madagaskar-Na-Madagaskaru-dbejte-na-dostatecnou-ochranu-pred-tropickym-sluncem.jpg

V turistických centrech, na tržištích či frekventovaných plážích se můžete setkat s drobnou pouliční kriminalitou, zejména s kapesními krádežemi. Noste proto u sebe co nejméně hotovosti, nejlépe v uzavíratelných vnitřních kapsách, a dbejte také na dostatečné zajištění cestovních dokladů.

Ve větších městech se v nočních hodinách vyhýbejte chudinským čtvrtím a přístavům, nedoporučuje se ani cestovat mimo turistická střediska po setmění.

Opalování

Madagaskar leží v tropické oblasti, slunce je zde poměrně agresivní, dodržujte proto na plážích zásady zdravého opalování. Používejte krémy s vyšším ochranným faktorem, vyhýbejte se pobytu na přímém slunci v poledních hodinách a noste pokrývku hlavy. Dbejte na pravidelný a dostatečný pitný režim.