Poloha a zeměpis Malty

Nejmenší stát Evropské unie, který je se svou rozlohou 316 kilometrů čtverečních menší než Praha, se ukrývá ve Středozemním moři 93 kilometrů jižně od Sicílie. Maltské souostroví tvoří celkem 6 ostrovů, z nichž jsou obydlené pouze Malta a Gozo. Na ostrůvku Comino žijí jen 4 obyvatelé.

Přestože povrch ostrova je z větší části skalnatý, nenajdete tady žádné hory. Nejvyšším bodem je Ta´ Žuta s výškou pouhých 253 metrů. Gozo má převážně zemědělský ráz daný větší zásobou pramenité vody, úrodnější půdou a menší hustotou zalidnění.

Demografie a ekonomika Malty

Malta má kolem 400 000 obyvatel, z nichž asi 97 % tvoří rodilí Malťané. Ve zbývajících 3 % jsou zastoupeni především Britové. Zhruba 98 % maltského obyvatelstva jsou katolíci, čemuž odpovídá neuvěřitelný počet kostelů. Největším městem je Birkirkara a hustota zalidnění Malty je nejvyšší v Evropě.

Malta-Pohled-na-maltske-hlavni-mesto-Valletta.jpg

Z důvodu nedostatku spodních vod není na Maltě téměř žádná zemědělská výroba a většina potravin se sem musí dovážet. Hlavní příjem ostrovní ekonomiky představuje samozřejmě cestovní ruch. Ročně navštíví Maltu víc než milion turistů.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím