Tamarin

Mapa

Podrobné informace

  • 24 °C červenec / srpen *
  • 22 - 23 °C červenec / srpen *
  • 100MUR/67,78CZK

* průměrné teploty

Tamarin, dovolená spojená se sluncem a koupáním

Obec Tamarin leží uprostřed západního pobřeží Mauricia. Zabírá jižní část pobřeží Tamarinského zálivu, který zároveň tvoří ústí řek Rempart a Tamarin. Těsně za ním se prudce zvedá hora Tourelle du Tamarin (563 m n. m.). Metropole Port Louis se nachází asi 30 kilometrů daleko, mezinárodní letiště Sir Seewoosagur Ramgoolan na opačné straně ostrova je ještě o 20 kilometrů dále.

Pláže u Tamarinu umožňují vychutnat si sílu příboje

Původní rybářská vesnice Tamarin se s nástupem turistického ruchu rozvinula ve větší, moderní a často vyhledávané rekreační středisko. Z Tamarinské zátoky se táhne podél pobřeží na jih, kde plynule přechází v letovisko La Preneuse. Na příjemnou dovolenou u Indického oceánu se sem můžou těšit všichni milovníci koupání, sportu, dobrého jídla a výletů na zajímavá místa. Na každé straně říčního ústí se rozkládá jedna hojně navštěvovaná pláž o délce 1,5 kilometrů, pokrytá jemným pískem. V zimním období vytvářejí díky vyschnutí řek jednu dlouhou pláž, naopak v létě se zde mohou v případě dešťů objevovat silné proudy. Vysokých vln během přílivu využívají surfaři, nechybí proto ani surfařská škola a půjčovny vybavení. Další velká pláž se táhne kousek severněji na konci zálivu.

Další rekreační střediska poblíž Tamarinu

Přehled služeb a zábavy v Tamarinu

Turistickou infrastrukturu tvoří obchůdky a restaurací, za zmínku stojí hlavně skvělá francouzská cukrárna Pet´s Cookies. Milovníky golfu potěší Tamarin Golf Club a okolí rozmanitá krajina nabízí množství výletů. K výstupu například láká výrazný vrchol Tourelle du Tamarine, poskytující krásný výhled na zátoku Tamarine i na sousední zátoku s ústím řeky Black River. Národní park Black River Gorges ukrývá džungli s horou Piton de la Petite Rivière Noire a divokou přírodou v čele s vodopády. Zvažte ještě návštěvu:
  • botanické zahrady Pamplemousse,
  • gigantického radioteleskopu v rezervaci Bras d´Eau,
  • obchodní galerie Bagatelle Mall.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Tamarin

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.