Cozumel

Mapa

Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 25 °C červenec / srpen *
  • 1MXN/1,339CZK

* průměrné teploty

Cozumel, dovolená na ostrově zábavy a odpočinku

Třetí největší mexický ostrov Cozumel zároveň představuje jednu z nejzajímavějších rekreačních oblastí u poloostrova Yucatán. Ze všech stran ho omývá Karibské moře a od břehů kontinentální pevniny ho dělí necelých 20 kilometrů. Naproti němu se nacházejí letoviska (od severu k jihu) Playa Maroma, Playa del Carmen, Playacar, Puerto Aventuras a Akumal.

Báječné pláže ostrova Cozumel

Plochá krajina předurčuje Cozumel k nenáročným procházkám, k průzkumu láká několik jeskyní a punc exotiky mu dodává rozsáhlý tropický prales ve vnitrozemí. Ostrov o ploše 478 kilometrů čtverečních a dlouhý maximálně 45 kilometrů obepíná Mezoamerický korálový útes, vytvářející skvělé podmínky ke koupání, šnorchlování a potápění. Naprostá většina z necelých 100 tisíc obyvatel žije v hlavním správním středisku San Miguel de Cozumel, u kterého se také rozkládá mezinárodní letiště.

Na Cozumelu jsou pěkné písečné pláže s pozvolným vstupem do průzračného Karibiku. U hotelových resortů na nich nechybí lehátka se slunečníky, stánky s občerstvením, půjčovny sportovního vybavení ani dozor plavčíka (např. Playa Palancar). Dlouhé části pobřeží však lemují opuštěné pláže, kde každý najde dostatek prostoru ke klidnému odpočinku (např. Playa El Cielo).

Další letoviska poblíž Cozumelu

Aktivity na ostrově Cozumel jsou hojné a pestré

Společenský život ostrova a turistická infrastruktura se soustřeďují do San Miguel de Cozumel. Zajímavé atrakce nabízejí i jednotlivá ubytovací zařízení (zážitkový park Chankanaab, Xtrem Adventure Park, marina Fonatur). Za vidění stojí mayské rozvaliny San Gervasio, maják Faro Celarain, archeologická zóna El Caracol či vyhlídkové místo El Mirador na východním pobřeží. S využitím lodě však můžete navštívit i jiná lákadla Mexika:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Cozumel

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.