Tulum

Mapa

Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 25 °C červenec / srpen *
  • 1MXN/1,339CZK

* průměrné teploty

Tulum, dovolená mezi mayskými památkami

Podivuhodné propojení tradiční plážové rekreace s poznáváním dávné mexické historie najdete v městečku Tulum (Tulúm). Nachází se ve státě Quintana Roo na východě poloostrova Yucatán u břehů Karibiku. Patří k nejjižnějším letoviskům vyhlášené Mayské riviéry (jako např. blízký Akumal). Do střediska regionu Cancúnu s mezinárodním letištěm to je asi 130 kilometrů.

Pláže Tulum a jejich vybavení

Původní opevněné mayské město se v předkolumbovské éře nejspíše nazývalo Zama, španělští mořeplavci ho objevili v roce 1518. Rozvoj turistického ruchu v minulém století vedl k rozdělení Tulumu na čtyři hlavní oblasti. Jedná se o vlastní město (pueblo), hotelovou zónu (zona hotelera), biosférickou rezervaci Sian Ka'an (UNESCO) a archeologické naleziště. To se s více než 2 milióny návštěvníků (v roce 2017) řadí ve své kategorii na třetí příčku v Mexiku. Pobřeží Karibského moře u Tulumu lemují nádherné pláže, které pokrývá jemný, bílý písek. U jednotlivých ubytovacích komplexů lze najít slunečníky s lehátky, stánky s občerstvením i stanoviště plavčíků. Nechybí nabídka sportovních pomůcek, především pro vodní aktivity. Dvojice nejpopulárnějších pláží se nazývá Playa Paraiso a Playa Maya.

Další letoviska poblíž Tulumu

Zábava Tulum, infrastruktura letoviska

Centrum města podél silnice č. 307 nabízí rozsáhlou turistickou vybavenost v podobě obchodů, gastronomických zařízení a jiných služeb (banky, autopůjčovny atd.). Z historických památek rozhodně nevynechejte zbytky dávných hradeb, pyramidu El Castillo a dva posvátné chrámy. Jenom kousek od Tulumu láká k zábavě i ponaučení přírodní park Xel-Ha. Za návštěvu stojí řada zatopených jeskyní (cenote) Abejas, Maya Blue, Naharon, Tortuga, Vacaha apod. A vypravit se můžete ještě dále, např.:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Tulum

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.