Jak se nejlépe přepravovat po Kefalonii

Jižně od metropole Argostoli (asi 7 km) bylo vybudováno mezinárodní letiště Anna Pollatou. Je to z něj blízko do letovisek Lassi, Karavados a Svoronata.

Kefalonie disponuje výtečným trajektovým spojením, hlavně na Lefkadu a Ithaku ze severně ležícího Fiskarda. Ostrov Ithaka (stejně jako Astakos a Patra) je dostupný i ze Sami, na Zakyntos vyplouvají lodě z Pessady. Z Argostoli a Porosu se trajektem dostanete do Kyllini. Přímé spoje mezi Sami a některým z italských přístavů (např. Brindisi) fungují většinou jen v létě. 

Autobusem a motorkou po Kefalonii

Na hodně míst Kefalonie se dostanete autobusem. Nejdůležitější autobusové spoje jezdí mezi Argostoli a význačnými rekreačními středisky Fiskardo, Sami, Skala a Poros. Jestliže přijedete do hlavního města linkou ze Sami či odjinud, autobus zastaví na autobusovém nádraží státního dopravce KTEL. Je to zhruba deset minut chůze jižním směrem od hlavního náměstí Platia Valianou.

Recko-10-Kefalonie-Uzke-silnicky-vinouci-se-Kefalonii.jpg

Půjčíte-li si motocykl, jezděte opatrně. Na ostrově jsou velké výškové rozdíly, úzké cesty a na vozovce bývají často vyjeté koleje a výmoly (přestože řada silnic byla v posledních letech rekonstruována).

Zapůjčení auta pro cesty Kefalonií

Využijte k pronájmu osobního vozu na Kefalonii smluvních autopůjčoven cestovní kanceláře FISCHER. Podrobnější informace včetně rezervace vozu a dalších služeb vám poskytne průvodce přímo na místě. Pokud si i přesto vypůjčíte vůz u jiné autopůjčovny, prozkoumejte podrobně smluvní podmínky včetně pojištění.

Kefalonie a dopravní předpisy

Pro řízení automobilu budete na Kefalonii potřebovat řidičský průkaz. Silniční pravidla odpovídají evropské normě, tzn. dodržujte především:

  • maximální rychlost v obci 50 a mimo obec 80 km/h,
  • používání dětských sedaček a bezpečnostních pásů na předních sedadlech,
  • zákaz telefonování během řízení,
  • přednost zprava na kruhových objezdech,
  • užívání přilby při jízdě na motorce.

Přečtěte si další podrobnosti ohledně řízení motorových vozidel v Řecku.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím