Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Poros, dovolená zaručeně pohodová

K význačným rekreačním centrům východního pobřeží Kefalonie patří i přístav Poros. Nachází se v hornaté části tohoto řeckého ostrova, kde se mořské břehy rychle šplhají až do výšek přes 800 metrů. Do hlavního města Argostoli je to odsud 40 kilometrů, na mezinárodní letiště Anna Pollatou jen o něco méně.

Pláže Poros čekají jen na vás

Poros byl původně malou, nenápadnou rybářskou vesničkou. V posledních desetiletích však zaznamenal v důsledku sílícího turistického ruchu rychlý růst a dnes může rekreantům nabídnout veškerý důležitý servis. Dobře se tady budou cítit hlavně rodiny s menšími i většími dětmi a senioři, neboť zde panuje klid, jsou tady příjemné pláže a okolí je jako stvořené k procházkám.

Poroské pláže jsou dlouhé a úzké. Hlavní Ammouso Beach lemuje v délce 1 kilometr takřka celé letovisko, pokrývá ji směs písku a oblázků a nabízí dostatek volného místo k odpočinku i k plavání. Další dlouhou, spíše kamenitou pláž, najdete směrem na jih od Porosu.

Další rekreační střediska poblíž Porosu

Ničím nerušenou atmosférou prodchnutý Poros

Poros.jpgCentrem poroského života je okolí pohodového přístavu, kde své hosty vítá několik restaurací, taveren s typickou řeckou gastronomií, obchůdků a barů. Stejně vybavená je i severní část městečka, rozložená kolem ústí říčky Vohinas. V blízkém údolí se nachází archeologická naleziště s hrobkami starými tisíce let. Kam vyrazit za poznáním či zábavou?

Zobrazit podrobné informace