Sami

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Sami, dovolená se sluncem a vlnami

Druhý největší přístav Kefalonie, malebné městečko Sami, se ukrývá v srdci zálivu stejného jména na hornatém východním pobřeží ostrova. Kopce tady z Jónského moře rychle stoupají až do výšek přes 900 metrů. Hned vedle leží menší letovisko Karavomylos. Do hodiny se odsud lodí dostanete na legendární Ithaku, za polovinu času autem dojedete do metropole Argostoli i na mezinárodní letiště Anna Pollatou.

Sami poznejte nádherné pláže Kefalonie

Řecké Sami (2 a půl tisíce stálých obyvatel) je správním centrem stejnojmenného okresu a do všeobecného povědomí vstoupilo především natáčením známého zamilovaného filmu Mandolína kapitána Corelliho. Ale také díky nádherné okolní přírodě, malebným mořským břehům a příjemné, prázdninové atmosféře – ideální zvláště pro rodiny s menšími dětmi.

Stačí ze svého hotelu udělat pár kroků a jste na krásné pláži mezi Sami a sousedním Karavomylem, uprostřed rozdělené ústím menší říčky. Pokrývá ji směs písku a kamínků, je poměrně úzká a v některých místech obohacená slunečníky s lehátky. Určitě se vyplatí zavítat na jednu z nejhezčích kefalonských pláží, nepříliš vzdálenou, oblázkovou Antisamos beach. Je velmi dobře vybavená a její křišťálově čistá voda s romantickou krajinou kolem vás doslova uhrane.

Další rekreační střediska poblíž Sami

Co vás čeká v Sami

Sami-2.jpgCentrum společenského života v Sami tvoří promenáda podél zdejšího rušného přístavu. Najdete na ní především taverny a jiná gastronomická zařízení nabízející to nejlepší z tradiční řecké kuchyně. V městečku fungují i různé obchůdky a minimarkety, kavárny, lékárna a pošta. V kopcích nad ním jsou skryty poslední ruiny citadely Paliokastro a hrádku Agio Fanentes. Velice blízko se černají i dvě vyhlášené jeskyně – krápníková Drogarati a Melissani s jezírkem. Hrst tipů na výlety po Kefalonii:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Sami

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.