Karavados

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Karavados, dovolená jedna radost

Karavados, menší letovisko na jihu řeckého ostrova Kefalonie, se nachází pouhých 10 kilometrů od hlavního města Argostoli a ještě o něco méně od mezinárodního letiště Anna Pollatou. Asi 20 kilometrů na jih se z Jónského moře vynořuje jiný známý ostrov Zakynthos.

Pláže v Karavadu se hned tak nevidí

V nejbližším okolí pouze mírně zvlněná krajina, průzračně čisté moře na dosah, severovýchodním směrem vysoké hory (s nejvyšším bodem Mega Soros – 1 628 m) a dobře dostupná metropole s řadou památek a nákupních příležitostí: seznamte se s Karavadem, příjemným rekreačním střediskem pro celou rodinu. Věhlas si získaly zvláště zdejší útesy.

Kamenité a členité pobřeží nabízí nedaleko Karavadu celou řadu nevelkých zátočin, v nichž si užijete klid, romantiku a prostor k plavání i nerušenému chytání bronzu. Vyniká mezi nimi pláž Saint Tomas, ležící přímo u konce hlavní silnice. Nečekejte však nijak rozsáhlý servis, spíše jen části břehu upravené ke snazšímu přístupu do vody.

Další rekreační střediska poblíž Karavadu

Na toulkách Karavadem i zdejší přírodou

Karavados.jpgUbytovací zařízení jsou rozeseta především kolem zálivu a ani v obci nad nimi příliš rušno není. Sem tam natrefíte na restauraci, bar či obchůdek. Okolí je vhodné hlavně pro nenáročné procházky. Pokud nechcete celý pobyt prožít pouze v hotelu, vypůjčte si osobní automobil a poznejte i vzdálenější kouty ostrova jako například:

Zobrazit podrobné informace