Argostoli

Lokalita: Řecko Kefalonie Argostoli
Typ: Město

Náš názor

Argostoli, metropole s duší romantika

Hlavní město Kefalonie a jeho kulturní i společenské centrum Argostoli rozhodně stojí za návštěvu. Projděte se romantickými uličkami kolem náměstí Valianou plnými historických budov a najděte si čas na nákupy a posezení při západu slunce v některé z tamních taveren.

Argostoli (10 tisíc obyvatel) se nachází na západní polovině Kefalonie, na menším poloostrově, zasahujícím do Argostolského zálivu. Během čtvrt hodiny se do města dostanete z mezinárodního letiště Anna Pollatou. Z místního přístavu se dopravíte do blízkého letoviska Lixouri i na ostrov Zakynthos.

Most, maják a želvy

Pokud si budete chtít odpočinout od jasné oblohy a žhnoucího středomořského slunce, udělejte si v Argostoli výlet k mostu Drapanos (Drapanu). V 19. století ho vybudovali Britové a na tehdejší dobu byla stavba téměř kilometr dlouhé konstrukce ze dřeva zcela unikátní. Dnes už je most z kamene a kromě toho, že skýtá úžasné výhledy na město, tu lze vidět i vzácné želvy karety (Caretta caretta).

Spatříte je i v přístavu, vhodný čas k pozorování je mezi 8 a 11 hodinou dopoledne.

K dalším argostolským památkám patří maják sv. Teodora, jedna z nejfotografovanějších budov na ostrově. Je z něj krásný výhled na moře a okolní krajinu.

  • Neváhejte tedy a navštivte Argostoli na Kefalonii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím