Počasí na Kefalonii: kdy jet na dovolenou?

Na dovolenou plnou slunce ideálně od června do poloviny září

Optimální doba pro koupání a opalování na plážích Kefalonie je od června do poloviny září. Chcete-li cestovat, nebo se věnovat aktivnímu trávení dovolené, navštivte ostrov na jaře nebo brzy v říjnu.

Hlavní sezóna: červen až polovina září

Vedlejší sezóna: květen a polovina září až říjen

Teploty moře a vzduchu na Kefalonii

Průměrná teplota moře od června do srpna: 22-26 °C

Pocasi-N-Kefalonie-more.jpg

Průměrná nejvyšší teplota vzduchu od června do srpna: 26-29 °C

Pocasi-N-Kefalonie-vzduch.jpg

Pocasi-N-Kefalonie-srazky.jpg

Podnebí na Kefalonii: v zimě nad nulou, v létě i 40 °C

Kefalonie náleží k ostrovům v Jónském moři ve východní části Řecka. Podnebí se tu označuje jako středomořské, pro nějž jsou typické mírné a deštivé zimy a horká, suchá léta.

Nejintenzivnější srážky se koncentrují do zimního období od prosince do poloviny března. Ostrov je chráněn před studeným větrem, takže průměrné teploty dosahují 14 až 16 °C. V nížinách v podstatě nikdy nesněží, ani když noční teploty výjimečně spadnou několik málo stupňů nad bod mrazu. Sníh je krátce vidět pouze na vrcholcích, zejména na nejvyšší hoře Ainos, která dosahuje 1 628 m.

Jaro se ke slovu hlásí v polovině března. V průběhu jarních měsíců postupně ustávají deště a počasí pomalu směřuje k létu i teplotně. Pro výlety do přírody je ideální květen, kdy ostrov zbarví zeleň a pestré květy.

Tropické léto startuje od června, kdy teploty průměrně dosahují 26 °C a obloha je už v podstatě bez oblačnosti. Červencové a srpnové maximální hodnoty často překračují 30 °C, v posledních sezónách nebyly výjimkou ani 40°C úmorná vedra. V horkém letním počasí přináší úlevu mořský vánek. Meltémi, chladnější větry typické pro řecké ostrovy, v oblasti Jónskémo moře neproudí, o to je moře teplejší, stále ale příjemně osvěžující pro koupání i vodní sporty.

S koncem září přichází pozvolné ochlazení, teploty se však stále drží na letních hodnotách. Začínají se vytvářet srážky, které se s koncem podzimu zintenzivňují.

Co s sebou na Kefalonii, aby i vedra byla snesitelná

I při relaxaci na pláži v parném létě myslete vždy na pokrývku hlavy a sluneční brýle. Platí to i pro koupání v moři. Bude se vám ještě hodit: 

  • lehké a prodyšné oblečení, ve kterém vám bude příjemně,
  • kvalitní obuv do města, na pláž i do vody,
  • svetr, mikina nebo lehká bunda pro chladnější večery.

Počasí v ostatních letoviscích Řecka

Podívejte se také, jaké počasí vládne dalším řeckým ostrovům a destinacím na pevnině.