Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Messonghi, řešení pro poklidnou a romantickou dovolenou

Jedno ze středně velkých letních středisek na vyhlášeném řeckém ostrově Korfu představuje i Messonghi (Messongi). Jako většina jiných zdejších letovisek se vyvinulo z bývalé rybářské vísky a dnes vyniká klidným prostředím a ve spojení se sousední Moraitikou i mnoha příležitostmi k aktivitám. Naleznete ho na východním kerkyrském pobřeží, zhruba 20 kilometrů jižně od hlavního města Korfu.

Messonghi nabízí pláže pro všechny

Oblast kolem Mesonghi je rájem nejen pro páry či rodiny s dětmi hledající pohodu, romantiku a nerušené chvilky během letní dovolené. Dominantu střediska tvoří stejnojmenná řeka, rozdělující pláže na severní a jižní část. Okolní krajině vévodí zelené kopce lákající k příjemným procházkám.

V Messonghi najdete písečnou pláž s příměsí oblázků, pozvolna se svažující do větších hloubek. Je vhodná i pro děti a voda se pyšní křišťálovou průzračností. Na pláži lze samozřejmě zapůjčit lehátka a slunečníky, nechybí ani sprchy, toalety a převlékárny. Vhod jistě přijdou i mnohé stánky s občerstvením.

Další rekreační střediska poblíž Messonghi

Vzhůru za zábavou v Messonghi

Mesongi.jpg

Říká se, že olivové háje v okolí Messonghi vysázené prý již v 15. století Benátčany jsou nejstarší na celém Korfu. Ať už to je pravda, či nikoliv, rozhodně stojí za obhlídku. Městečko samotné je plné gastronomických zařízení jako Lava Grill či Taverna Dionysos. Hlavní silnici lemuje řada autopůjčoven a supermarketů, k dispozici je zastávka autobusové dopravy. Vydejte se za další zábavou v Messonghi a okolí:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Messonghi