Agios Georgios

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Agios Georgios, dovolená plná slunce a odpočinku

Letovisko Agios Georgios naleznete na jihozápadním pobřeží řeckého rekreačního ráje Korfu, druhého největšího ostrova v Jónském moři. Toto klidnější středisko zaujme především svou okolní přírodou, krásnými plážemi a mnoha turistickými cíli v dosahu. Pozor na matoucí pojmenování - stejný název (v překladu znamenající Svatý Jiří) nese i jiná obec, umístěná na severu zeleného ostrova.

Okouzlující pláže Agios Georgios u azurového moře

Malebné okolí Agios Georgios plné borovicových a olivových hájů vytváří předpoklady pro příjemnou dovolenou ve společnosti krásné fauny a flóry. Prostředí je jako dělané pro dlouhé pěší výlety, například k největšímu ostrovnímu jezeru Korission, kde vás uchvátí pohled na brodivé ptáky a odkud lze také sledovat západy slunce. Agios Georgios znamená skvělou volbu pro zamilované páry hledající klidnější romantickou dovolenou i pro zájemce o pobyt vyplněný spoustou rozmanité zábavy.

Podél pobřeží se táhnou dvě pláže, dlouhé dohromady zhruba dva kilometry. Někdy jsou zásluhou zlatých odlesků přezdívané též „Zlaté písky“. Severně od hlavní pláže jsou k vidění duny, které ji oddělují od Korissionu. Najdete zde klidné i rušnější úseky, vybere si tedy každý. Mořské dno klesá pozvolna a za poplatek si lze půjčit lehátka se slunečníky.

Další rekreační střediska poblíž Agios Georgios

V Agios Georgios se bavte až do rána

Agios-Georgios.jpg

Koupání v čisté a teplé vodě si můžete zpestřit pronájmem šlapadel či mořských kajaků. Pokud byste rádi více akce, k dispozici jsou vodní skútry a motorové čluny. Oblíbené jsou zdejší taverny Village, Napoleon nebo Kafesas, v nichž se dosyta nabažíte řecké kuchyně a večerní zábavy. Samozřejmost představují půjčovny automobilů a obchůdky včetně supermarketů, v nichž zakoupíte vše, co potřebujete. V Agios Georgios najdete také několik barů otevřených až do rána. A co dál?

  • Za ještě větším nočním veselím se vydejte směrem na jihovýchod do živého Kávosu.
  • Půjčte si horské kolo a prozkoumejte okolní krajinu.
  • Navštivte hlavní město Kerkyra.
  • Udělejte si celodenní výlet do zámku Achillion rakouské císařovny Sissi.

Zobrazit podrobné informace