Agios Fokas

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Agios Fokas, dovolená v příjemném přímořském letovisku

Nevelké turistické středisko Agios Fokas se nachází na řeckém ostrově Kos, takřka na dohled turecké pevniny. Letovisko se rozkládá na březích Egejského moře, asi 6 kilometrů od přístavu a správního centra Kos, na letiště je to zhruba 40 minut autem. Okolí dominuje suchá, kopcovitá krajina se spoustou zajímavých míst ideálních k výletům.

Agios Fokas jsou nejenom pláže, ale i lázně

Ve středisku Agios Fokas najdete pláže, hotely, taverny a také horké podzemní prameny. Jsou zcela čiré, slané a umožňující osladit si pobyt na ostrově pobytem v lázních. Dovolenou tady proto ocení zvláště senioři, avšak na své si zásluhou klidného prostředí přijdou i rodiny s dětmi či větší skupiny.

Hlavní atrakci střediska však představují jeho písečné a jemně oblázkové pláže. Pomalu se svažují do vody, na většině z nich nechybí lehátka se slunečníky a lákají k provozování různých vodních sportů. Nedaleko Agios Fokas leží pláž stejnojmenného jména s překrásně modrou a čistou vodou, dobře dosažitelná je i pláž v oblasti Psalidi, velmi oblíbená u surfařů.

Další rekreační střediska poblíž Agios Fokas

O zábavu není v Agios Fokas nouze

Agios-Fokas.jpg

Letní dovolenou ve středisku Agios Fokas lze prožít sluněním na pláži, využitím několika sportovišť či procházkami mezi okolními pahorky. K dispozici je zastávka autobusu zajíždějícího do města Kos, osvěžující občerstvení si můžete dát v charismatickém Agios Fokas Beach Baru. Pokud však nechcete svůj pobyt trávit jen u moře, doporučujeme:

Zobrazit podrobné informace