Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Aghios Nikolaos, luxusní dovolená na východě Kréty

V zálivu Mirabello (též zvaném „Záliv bohatých“) na severním pobřeží Kréty leží populární letovisko Aghios Nikolaos (Agios Nikolaos). Z východu ho omývají vody Krétského moře s ostrůvkem Agioi Pantes a západním směrem se až do výšky kolem 500 metrů táhne mírný svah (vrcholek Thilakas). Uvnitř města se modrá jezero Voulismeni spojené s mořem krátkým kanálem. Do metropole Heraklionu s mezinárodním letištěm je to po silnici 65 kilometrů.

Aghios Nikolaos a jeho magické pláže

Rušné a hojně navštěvované město Aghios Nikolaos vytváří jednu z nejrozvinutějších turistických oblastí na Krétě se zaměřením na náročnější klientelu. V malebném okolí není nouze o spoustu krásných pláží ani o krásnou přírodu. Ubytování zajišťuje celá řada vilek, hotelů i luxusních areálů s wellness zónami.

Pobřeží hned u Aghios Nikolaos formuje četné zátoky s městskými plážemi (Kitroplateia, Ammos či Ammoudi beach). Pokrývá je písek s oblázky a obvykle dosahují délky kolem 100 metrů. Kromě lehátek a slunečníků bývají vybaveny i bary s občerstvením. Severním a jižním směrem jsou pláže více v přírodě, malebnější a prostornější, vyhlášená je např. pláž Almyros.

Další rekreační střediska poblíž Aghios Nikolaos

Vydejte se z Aghios Nikolaos na výlety do okolí

Aghios-Nikolaos.jpgK hlavním turistickým magnetům Aghios Nikolaos patří muzeum umění, archeologické muzeum, několik jeskyní, procházky kolem jezera nebo mys Amalthea s vyhlídkou a avantgardní skulpturou. Nedaleko v kopcích se nachází archeologické naleziště Lato se starověkými ruinami. Lodí se lze vypravit na ostrov Kalydon s pevností Spinalonga, nechybí pestrá nabídka vodních sportů. Z mnoha barů a restaurací stojí za vyzkoušení stylová taverna Maistrali s výhledem na moře. Půjčte si auto a jeďte se podívat na další zajímavá místa Kréty:

Zobrazit podrobné informace