Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Stalis, dovolenková dokonalost sama na Krétě

Letovisko Stalis (Stalida) leží mezi rekreačními středisky Chersonisoss a Malia na severním pobřeží řeckého ostrova Kréta (rozhraní Středozemního a Krétského moře). Zhruba 30 kilometrů na západ od střediska se rozkládá metropole Heraklion s letištěm a 35 kilometrů na východ další význačné město Agios Nikitas. Do obou se dobře dostanete po hlavní silnici, která Stalis protíná.

Pláže u Stalis zvou k lenošení i aktivitám

Stalis leží ve velmi rušné části ostrova, kde je náročné rozeznat, kde končí jedno středisko a kde začíná druhé. Oblast Chersonissos/Stalis/Malia tak tvoří jedno velké kompaktní centrum zábavy, které se dnes považuje za vůbec nejživější místo na ostrově. Právě tady najdete nejvíce restaurací, taveren, barů, zábavních podniků, akvaparků, obchodů či muzeí na severní Krétě.

Pobřeží letoviska Stalis, ale také břehy Chernosissos a Malie, lemuje dlouhá pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Úsek u Stalisu je však nejširší, dokonce údajně patří k nejlepším na Krétě. Zdejší příznivý vítr je možné využít pro surfování, dále lze vyzkoušet například potápění, jízdu na banánech, plavbu lodí anebo si posedět v plážových barech a tavernách.

Další rekreační střediska poblíž Stalis

Náměty na aktivity, zábavu i odpočinek ve Stalis

Stalis.jpg

Ve Stalis je možné se ubytovat přímo u pláže, ale i dále ve vnitrozemí. Ve středisku najdete spoustu obchůdků, prodejen suvenýrů a užijete si i dostatek nočního života v klubech, hospodách a na diskotékách. Výpravy za zajímavostmi lze podniknout do nedalekých známých krétských měst. Inspirujte se našimi tipy na aktivity v okolí Stalidy:

  • Blízkost Heraklionu přináší výhodu nejen v podobě krátkého transferu z letiště, ale též možnost návštěvy a zevrubného poznání ostrovní metropole.
  • V Heraklionu můžete dále obdivovat malby v muzeu sakrálního umění či krétské lidové umění v historickém muzeu.
  • Perfektní zábavu vy i vaše ratolesti prožijete v akvaparku Acqua Plus.

  • Zpět na přehled informací o Krétě a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace