Chersonissos

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Chersonissos, maximum dovolené, maximum zábavy

Jedno z nejvýznačnějších, nejznámějších a také nejnavštěvovanějších krétských letovisek Chersonissos (Hersonissos, Chersonesos, Limenas Chersonisou) se rozkládá na severním pobřeží ostrova, v jeho východní polovině. Je součástí velkého turistického komplexu, do něhož patří ještě střediska AnissarasStalis a Malia. První hotelová linie se tady táhne přímo podél pláží u Krétského moře, směrem do vnitrozemí se zvedají kopce Selena Oros, na něž navazuje 2 000 metrů vysoké pohoří Dikti. Mezinárodní letiště v Iraklionu je asi 25 kilometrů daleko.

Pláže v Chersonissos lákají rozmanitostí

Nabídka v Chersonissos nadchne velkou část rekreantů. Původně se sice jednalo o klidnou rybářskou vísku, dnes však městečko žije bohatým společenským životem doslova a do písmene 24 hodin denně. V dosahu jsou pěkné pláže, několik akvaparků, sportoviště, spousta obchodů a občerstvovacích provozů, prostě vše, na co si v takovém letovisku vzpomenete. Jenom ticho, klid a absenci davů tady nenajdete – v takovém případě zkuste například Panormos nebo Fodele.

Pláže v okolí Chersonissos jsou dlouhé, písečné, dobře udržované i vybavené. Pokud toužíte po alespoň trochu soukromí, vydejte se na Limanakia Beach. Při pohledu do vnitrozemí rámují panorama zdejších pláží divoké, vysoké hory. Na celém pobřeží budete mít jistotu kvalitních služeb i dostatku příležitostí k provozování vodních sportů.

Další rekreační střediska poblíž Chersonissos

Vodní parky, golf, tanec a další lákadla v Hersonissos

Chersonissos.jpg

Nuda? Tak tohle slovo v Chersonissu určitě neznají. Vybrat si můžete z dobře dosažitelných vodních parků (Acqua Plus, Watercity Anapolis), několika diskoték, kaváren, nočních klubů a hospod. Z nesčetných restaurací a barů vyzkoušejte například Theodoras Garden, Akropolis či Anatoli taverna. Samozřejmostí je vybavení bankomaty, lékárnami, autopůjčovnami, čerpací stanicí a mnoha obchody, butiky i supermarkety. Kousek od města funguje Crete Golf Club. Krajina kolem Hersonissos ukrývá celou řadu atraktivních turistických cílů. Podívejte se například:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Chersonissos