Agia Galini

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Agia Galini, kouzelná dovolená na jižní Krétě

Poklidnější letovisko Agia Galini se rozkládá na jižním pobřeží Kréty v zátoce Messara. Obklopuje ústí horské říčky do Středozemního moře a vede skrz něj silnice spojující městečka Spili a Tympaki. Okolní kopce se od pobřeží prudce zvedají až do výšek přes 900 metrů (vrchol Vouvala). Hlavní město Heraklion s mezinárodním letištěm je vzdáleno necelých 70 kilometrů a jezdí do něj přímý autobusový spoj.

Další blízká rekreační střediska:

Písečné pláže v Agia Galini

Dnes už se v zástavbě nových, terasovitě rozložených hotelů a apartmánů původní domky ztrácí, původně však Agia Galini („Záliv klidu“) byla neznámou rybářskou vesnicí s malým přístavem. Stala se ideálním místem k prožití klidné dovolené, vždyť ani není těsně obklopena dalšími středisky. Do malých uliček střediska nesmí jezdit auta a slouží pouze pěším.

Přímo v Agia Galini se nacházejí dvě písečné pláže, každá z jedné strany říčního ústí. Jsou dlouhé zhruba 200 metrů a obklopují je restaurace a bary (jako např. So Far So Good Beach Bar či taverna Kostas). Samozřejmostí jsou slunečníky, lehátka a nabídka vodních sportů. Další míst ke koupání i šnorchlování najdete mezi skalisky dále po pobřeží v okolí města. Pohodovou, autem dostupnou pláž objevíte také 2,5 kilometru západně u Agios Georgios.

Procházky, nákupy a jídlo v Agia Galini

Agia-Galini.jpgCentrum letoviska nabízí celkem rušný život po celou sezónu. Kromě barů, kaváren, restaurantů a několika diskoték je zde mnoho obchůdků, lékárna a supermarket. Pěknými místy k procházkám jsou vyhlídky Agios Pavlos a Trulida, kaple nad městem a břehy zdejší říčky. Z přístavu se pořádají výlety lodí do okolí (malebná zátoka Preveli s pláží a středisko Plakas s jeskyněmi).

Kam se na Krétě vypravit za zábavou a poznáním? Vyberte si:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Agia Galini

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím