Aktivity a zábava na Lefkadě? Sport, výlety a mnoho dalšího

Na Lefkadě sportujte, nakupujte a bavte se, jak je libo. Ostrov poskytuje široké možnosti oddechu i aktivní dovolené, ty nejzajímavější vám nyní představíme.

Lefkada-zabava.jpg

Vodní sporty a zdravý pohyb na ostrově Lefkada

Druhé největší centrum vodních sportůŘecku představuje letovisko Vasiliki. Další velké středisko, kde se organizují výlety lodí a kde si lze vypůjčit člun, objednat let padákem, jízdu na skútru a jiné vodní sporty, funguje v Nidri.

Ostrov Lefkada patří k nejoblíbenějším destinacím pro windsurfing a kitesurfing, proto všude najdete mnoho půjčoven, v nichž si můžete pronajmout potřebné vybavení.

Lefkada – kam na výlet za turistickými zajímavostmi

Název Charakteristika Lokalita Nejbližší letovisko
Agia Ekaterini Alabastrová jeskyně Apolpena Ligia
Doukato Mys s majákem Porto Katsiki Vassiliki
Faneromeni Klášter ze 17. století Fryni Agios Nikitas
Meganissi Ostrov Východně od Lefkady Nidri
Nidri Vysoké vodopády Vafkerí Nidri
Papanikolis Jeskyně Ostrov Meganissi Nidri
Santa Maura Středověký hrad Ligia  
Stavrota Hora Agios Ilias Nikiana

Nakupování, utrácení a suvenýry z Lefkady

I z Lefkady si můžete přivézt něco typicky řeckého. Jakmile objevíte obchod s označený „traditional products“, neváhejte a vejděte. Koupíte tam za rozumné ceny extra panenský olivový olej, krajky, výšivky z vesnice Karya, koření a tradiční nápoje, včetně vína.

Najezte se na Lefkadě

Před restauracemi, označovanými jako „estiatorio“ nebo „taverna“, často stávají tabule s menu a vyobrazením některých jídel. Jídelní lístky jsou většinou v řečtině, angličtině a němčině. Spokojenost s jídlem i službami můžete vyjádřit spropitným ve výši 5 až 10 %.

Recko-3-Lefkada-V-lefkadskych-letoviscich-je-zivo-a-spousta-zabavy.jpg

Zábava a lefkadský noční život

Nejrušnější je hlavní město ostrova Lefkada. Pokud se budete chtít bavit do pozdních večerních hodin, jedná se o nejlepší oblast ostrova. Veselo je o státních svátcích a neměli byste si nechat ujít ani „řeckou noc“. Při ní ochutnáte typická řecká jídla, uvidíte a možná si i sami vyzkoušíte řecký tanec sirtaki a pravděpodobně nahlédnete i do duše Řeků a jejich zvyků.