Ligia

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Ligia, poklidná dovolená v ráji na Lefkadě

Krásné letovisko Ligia (Lygia) na severovýchodním pobřeží Lefkady se nachází kolem hlavní silnice vedoucí přímo do metropole ostrova. Přes úžinu Jónského moře lze dobře pozorovat řeckou pevninu. Středisko zaujme především návštěvníky hledající ničím nerušené chvilky během letní dovolené.

Poznejte kouzlo pláží v Ligii

I přesto, že Ligia patří spíše mezi menší letoviska a stále si zachovává tvář původní rybářské vesničky s malým přístavem, najdete zde vše, co můžete na letní dovolené potřebovat. Proto se jedná o ideální místo pro prázdniny rodin s dětmi či pro pobyt seniorů.

Úzká, slušně udržovaná pláž v Ligii je písečná. Tu a tam se objevují i oblázky, které pozvolna mizí pod křišťálově čistou vodou. Krásná ligijská pláž vybízí k vodním radovánkám a při plavání či potápění můžete objevovat i další přilehlé panenské zátoky. K dispozici budete mít osvěžující občerstvení na baru.

Další rekreační střediska poblíž Ligie

Co dělat v Ligii? Gastronomie vévodí

Ligia.jpg

Na své si v Ligii přijdete, pokud budete chtít okusit pravou řeckou kulturu a kuchyni. Nedaleko pláže hosty láká několik restaurací i tradičních řeckých taveren jako Makis či Kanioria. Ochutnat můžete výborná vína, svěží letní saláty nebo chutný gyros. Motoristé nakrmí svůj vůz ve zdejší čerpací stanici. Za návštěvu rozhodně stojí letovisko samotné i lákadla jeho okolí:

Zobrazit podrobné informace