Pyrgos

Lokalita: Řecko Peloponés Pyrgos
Typ: Město

Náš názor

Pyrgos, centrum Élidy

Moderní město Pyrgos s dlouhou pěší zónou v centru se pyšní příjemnou atmosférou, půvabnou okolní krajinou a množstvím obchůdků s rozmanitým zbožím. Navštívit můžete i obecní trh, radnici Latsion a kostel sv. Atanáše Alexandrijského se zázračným obrazem Panny Marie.

Pyrgos (asi 25 tisíc obyvatel) se rozkládá na západě Peloponésu, zhruba 5 kilometrů od břehů Jónského moře. Je z něj blízko do letovisek Katakolo, Skafidia, o něco dál leží Neochori. Bezprostřední okolí města je rovinaté, ale už o kousek dále na východ se zvedají první kopce, které mezi sebou ukrývají například i areál starověké Olympie.

Pohnuté dějiny Pyrgu

Svůj název odvozuje Pyrgos podle věže z roku 1518. Důležitou úlohu sehrál během národně-osvobozeneckých bojů s Turky, ale také na konci druhé světové války. Řecké hnutí odporu se tady střetlo s kolaboranty a po těžké dělostřelecké palbě město hořelo plných pět dní.

V Pyrgu, hlavním městě regionu Élida, je k dispozici nové autobusové nádraží v západní části města, od vlakové stanice zhruba 15 minut chůze daleko. Můžete zavítat do archeologického muzea a sídlí zde také Currant Institute („rozinková organizace“).

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím