Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Ladiko, ladné místo pro dovolenou jedinečných zážitků

Mimořádnou oblast Ladiko objevíte několik set metrů jižně od okraje Faliraki, nejznámějšího rekreačního střediska řeckého ostrova Rhodos. Východním směrem od ní se modrá nekonečné Středozemní moře, na západ se zvedá hornaté vnitrozemí ostrova. Skalnaté kopce na řadě míst prudce padající do vody jsou ostatně i poznávacím znamením tohoto čarokrásného rhodského koutu.

Ladiko je nejlepší koupání na Rhodu

Ladiko zabírá sice území o rozloze pouhého jednoho kilometru čtverečního, přesto patří k nejzajímavějším na Rhodu. Jsou to vlastně dva výrazné, zhruba 200 metrů do pevniny se zařezávající zálivy, oddělené ocáskem pevniny vybíhajícím necelého půl kilometru do moře. V severním zálivu se nachází slavná pláž Anthony Quinn, v jižním se táhne vlastní pláž Ladiko. Okolní kamenité pahorky jsou pusté, až na několik kostelíčků, parkovišť a ubytovacích zařízení. Tady budete mít skutečně božský klid.

Obě zdejší oblázkové pláže patří k legendám ostrova Rhodos. Turisty vábí svou romantickou atmosférou, křišťálově čistou vodou a nádhernými výhledy do okolí. Pyšní se kvalitním vybavením lehátky, slunečníky, toaletami, stánky s občerstvením a půjčovnou loděk, ovšem pozor, často bývají přeplněné turisty.

Další rekreační střediska poblíž Ladika

Na cestě za kolosem rhodským a jinou zábavou u Ladika

Ladiko.jpg

Oblast Ladiko je především o koupání v moři a užívání si vodních sportů. S další zábavou si musíte vystačit ve vašem hotelu, nebo se vydat do letoviska Faliraki. Tam naopak najdete a seženete úplně všechno, od drobných suvenýrů a nákupů v minimarketech přes taverny, bary a diskotéky až po akvapark či půjčovny sportovních potřeb, aut a motocyklů. Ostatně, stojí za to prozkoumat i vzdálenější atrakce Rhodu jako:

Zobrazit podrobné informace