Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Lachania, dovolená na samotě u moře

Tradiční vesničku Lachania najdete až na samotném jihu řeckého ostrova Rhodos, daleko od vyhlášených a rušných letovisek na severu. Například do správního centra Rhodosu to je dobrých 70 kilometrů, to samé platí pro letiště. Naopak k moři to budete mít cobydup. Směrem do vnitrozemí se políčka a olivové hájky rychle mění v nehostinnou, vyprahlou, kopcovitou krajinu.

Pláže v Lachanii

Obec Lachania působí, jako by se v ní zastavil čas. Tvoří ji několik desítek typicky bělostných, hranatých domků, pár pravoslavných kostelíků, najde se tu místo i pro dětské hřiště a tavernu Platanos. Přeci jen rušněji je dole u pobřeží Středozemního moře, kde funguje množství hotelů a penzionů. Žádný turistický bzukot tady však nehledejte: Lachania představuje ideální místo pro surfaře mířící na několik kilometrů vzdálené Prasonisi, pro cestovatele, kteří každý den vyrazí za poznáním jiné části ostrova, a pro milovníky absolutního klidu a soukromí.

Absence zástupů turistů a samota jsou typické i pro lachanijské pláže, na druhou stranu nečekejte žádný přehnaný servis. V úsecích podél ubytovacích zařízení jsou samozřejmě k dispozici lehátka s matracemi a slunečníky, v severní části funguje Mojito Beach Bar & Grill. Pláže jsou spíše oblázkové, poměrně rozlehlé a klesání do vody není nijak prudké.

Další rekreační střediska poblíž Lachanie

Tipy na výlety z Lachanie

Lachania.jpg

Chcete-li nakupovat, vybrat si z různých stravovacích zařízení nebo se bavit v klubu do brzkého rána, musíte se vypravit více na sever. Zkuste oblast kolem starobylého města Lindos či další letoviska jako Archangelos, Kolymbia a Afandou. Okolí Lachanie zaujme především zájemce o adrenalinové aktivity v čele se surfováním, trekkingem či mořským kajakováním. Ideální je vydat se za rhodskými poklady jako:

Zobrazit podrobné informace