Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Pefkos, dovolená, jak se patří

Rekreační středisko Pefkos (Pefki) vyrostlo na jižním okraji malého poloostrova, čnícího do Středozemního moře na východě řeckého ostrova Rhodos. Součást oblasti tvoří i slavné historické město Lindos, západním směrem Pefkos volně přechází v další pohodové letovisko Lardos. Metropole Rhodos a mezinárodní letiště jsou vzdáleny zhruba 45 kilometrů.

Pefkos a pláže v okolí

Původně byl Pefkos, zahalený stinným borovicovým hájem, tradiční rybářskou vesnicí. Teprve cestovní ruch v posledních letech tady rozvinul stavbu ubytovacích zařízení a navazujících služeb. Na zdejší atmosféře je to příjemně znát – výtečně si odpočinete, na krásných plážích načerpáte síly a v mnoha restauracích ochutnáte proslulou řeckou gastronomii. Můžete se toulat uličkami se spoustou obchůdků, projít se podél pobřeží či vyrazit na výlety za turistickými magnety Rhodosu. Pefki je místo, kde si dovolenou užijí všichni: rodiny s malými dětmi, zájemci o akci a prohýřené noci, mladé páry hledající romantiku i senioři.

Pláže v Pefkos jsou kvůli hornatému a skalnatému rázu okolní krajiny spíše úzké, avšak velice příjemné. Většinou je pokrývá jemný písek, do křišťálově čisté vody klesají zvolna, nechybí plážové vybavení včetně slunečníků a lehátek, na sportovce čekají všemožné aktivity. Břehy dále od střediska ukrývají celou řadu malých písečných zálivů se zárukou klidu a soukromí.

Další rekreační střediska poblíž Pefkos

V Pefkos se určitě kousat nudou nebudete

Pefkos.jpg

Hlavní ulice Pefkosu jsou doslova obsypány obchůdky se suvenýry, prodejnami potravin, bary a restauracemi. Vyzkoušejte například vyhlášené taverny Philosophia Beach nebo Spitaki. Městečkem projíždí i autobus. Hlavní tahák nejbližšího okolí samozřejmě představuje památková perla Lindos se svou středověkou pevností, ovšem podívat se můžete též jinam. Za výlet stojí:

Zobrazit podrobné informace