Gennadi

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Gennadi, dovolená jako poklad

Několik menších hotelů a apartmánů spíše s levnějším ubytováním roztroušených v krajině rozhodně nebudí dojem rušného střediska, ale klidné řecké vesničky. Je to tak, z bývalého zemědělského území vzniklo letovisko Gennadi (Genadi), které nebylo doposud nijak zasaženo turistikou horečkou. Najdete jej u břehů Středozemního moře na jihovýchodě ostrova Rhodos, u hlavní silnice vedoucí směrem k Lindosu a hlavnímu městu Rhodos.

Kam za plážemi z Gennadi

Gennadi představujeje letovisko vhodné k prožití letní dovolené zejména pro rodiny s dětmi, které nevyhledávají rušný noční život, nebo pro nadšené surfaře, pro něž je Gennadi startovacím místem k pláži Prasonisi. Gennadi znamená také ideální destinaci pro zvídavé cestovatele, kteří si letovisko zvolí jako základnu pro výlety po jižní části ostrova.

Dlouhou, rovinatou pláž v Gennadi tvoří převážně oblázky. Tlačenici turistů tu nečekejte a úžasně azurová barva moře jen podtrhuje klid celé oblasti. Kdo touží po dobrodružství, vyrazí na písčitou pláž Prasonisi, necelých 20 kilometrů na jih od Gennadi, považovanou za ráj surfařů. Z jedné strany mysu Prasonisi se nachází Egejské moře s vlnami pro pokročilé surfaře, z druhé strany šumí Středozemní moře s plochou hladinou, vhodnější pro začátečníky.

Další rekreační střediska poblíž Gennadi

Co dělat v okolí Gennadi

Gennadi.jpg

V Gennadi, zejména blízko pláže, najdete několik obchůdků, barů a taveren s pravou řeckou kuchyní. Ochutnejte mořské ryby v Anthony Fish Taverna nebo jinou specialitu v nedaleké Klimis Taverna. Při pobytu v Gennadi se nabízí půjčit si auto a prozkoumat krásy ostrova. Vyrazte například:

Zobrazit podrobné informace