Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kiotari, dovolená v hotelu a u moře

Středně velké letovisko Kiotari se nachází v jižní polovině řeckého ostrova Rhodos. U jeho břehů šplouchají vlnky Středozemního moře a severovýchodně od něj se pyšně vypíná starobylé město Lindos. Krajina tady působí o trochu divočeji než na severu. Do metropole Rhodos to je nějakých 50 kilometrů, na mezinárodní letiště ještě o kus dále.

Kiotari a pláže v okolí

Kiotari, to je úzký pás hotelů táhnoucí se souběžně s pobřežím v délce zhruba 4 kilometrů. V některých úsecích jsou hotely těsněji u sebe, jinde se zase sem tam objeví tradiční řecký domek či taverna. Celou oblast protíná po její délce silnice spojující Kalathos s jihem ostrova. Máte-li rádi větší hotelové komplexy, koupání a občasné výlety, je tato část Rhodu určena přesně pro vás.

Rovnoběžně se silnicí vede letoviskem Kiotari podél mořských břehů pláž. Pokrývají ji větší i menší kamínky a její hlavní devizu představuje klid a soukromí. Vybavení pláží závisí většinou na jednotlivých hotelech.

Další rekreační střediska poblíž Kiotari

Náměty na aktivity a výlety z Kiotari

Kiotari.jpg

I v Kiotari najdete několik minimarketů, restaurací jako Mourella či Stefano, kaváren a barů, k dispozici je lékárna a zastávka autobusové dopravy. V rámci dovolené v Kiotari se doslova nabízí možnost vypůjčit si osobní automobil a vydat se za magnety Rhodu. Navštivte například:

  • pštrosí farmu a vyhlášené Údolí motýlů (Petaloudes),
  • obec Archangelos s tradičními hrnčířskými výrobky a tkanými koberci,
  • vesničku Asklipio s nádherným byzantským kostelíkem a blízkými troskami hradu.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kiotari