Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Lindos, dovolená jako drahokam

Letovisko Lindos stojí už dlouhá staletí na poloostrově, vybíhajícím do Středozemního moře na východní straně Rhodosu. Ostrov symbolicky dělí na dvě poloviny. Severní část je plná vyhlášených letovisek včetně hlavního města Rhodos, zábavní bašty Faliraki či mezinárodního letiště. Jižní, spíše pustá, vyniká klidnou atmosférou a minimálním turistickým ruchem.

Lindos a jeho pláže

I samotný Lindos lze rozdělit na několik oblastí. Nejsevernější z nich, táhnoucí se kolem pláže Vlycha, zaplňuje několik větších ubytovacích komplexů – tady si přijdou na své zájemci o lenošení na pláži a kompletní hotelové služby. Druhou část tvoří vlastní historické městečko se slavnou pevností na kopci. Je plné památek, kaváren i obchůdků a doslova žhne starobylou atmosférou. Kousek od něj se nachází další hotelová zóna, vzdálená od moře asi 1 kilometr. Poslední dílek do lindoské skládačky představuje romantická zátoka svatého Pavla.

Na Lindosu si můžete vybrat ze 4 písečných pláží. Kromě nich je k dispozici celá řada malebných zákoutí ve skalnatém pobřeží, kde budete mít absolutní klid. Největší z pláží Vlycha kombinuje písečný povrch s kamínky. Hodí se hlavně pro rodiny s malými dětmi. Přímo pod pevností jsou pláže Lindos a menší Pallas, také písečné, také dobře vybavené lehátky, slunečníky, toaletami a občerstvením, ovšem často přeplněné návštěvníky. Jedinečný výhled na město však odsud stojí za to. O nic horší nejsou ani plážičky v zátoce sv. Pavla.

Další rekreační střediska poblíž Lindosu

Památky, příroda a zábava v Lindosu

Lindos.jpg

V historickém Lindosu můžete strávit několik dní a pořád budete mít co dělat. Na oslíkovi vyjeďte k pevnosti, zahrnující starověkou akropoli s chrámem Athény Lindské a helénskými sloupy, johanitské opevnění ze 14. století a jiné pamětihodnosti. Pokochejte se středověkým ortodoxním kostelíkem svatého Petra, navštivte starý přístav, objevte zbytky divadla, nahlédněte ke Kleobulovy jeskyně.

Projděte se křivolakými uličkami v kamenném městě, v nichž se to jen hemží obchůdky se suvenýry, butiky, kavárnami, bary a restauranty. Ochutnejte plody moře v některé z tradičních taveren jako Antika, Kamariko či Mavrikos. A v klidu se nadechněte jedinečné atmosféry tohoto nejhezčího města na Rhodosu.

Samozřejmě, že můžete vyrazit i za dalšími atrakcemi ostrova, je jich tu skutečně nespočet:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Lindos