Lardos

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Lardos, dovolená s tradicí a moderním servisem

Středisko Lardos se nachází na východním pobřeží oblíbeného řeckého ostrova Rhodos. Kousek od něj vybíhá do Středozemního moře menší poloostrov, jemuž dominuje starobylé město Lindos, severním směrem se táhnou vyhlášená letoviska v čele s Faliraki, metropolí Rhodos a letištěm, jih je naopak takřka liduprázdný.

Pláže kolem Lardosu stojí za to

Lardos se skládá ze dvou částí. Původní vesnička, rozkládající se asi 2 kilometry od mořských břehů, si zachovala hodně ze své dávné kouzelné atmosféry. Procházka po jejím pěkném náměstíčku a uličkami mezi malebnými domky či posezení u dobré kávy vás nadchnou. Druhou polovinu Lardosu představuje vlastní rekreační středisko, seskupení řady hotelů a navazujících turistických služeb kolem zdejší vyhlášené pláže.

Právě místní pláž je tím, co do Lardosu přitahuje většinu rekreantů. Hlavní, písečno-oblázkový úsek dosahuje délky necelých 2 kilometrů. Poskytuje běžný standard v podobě lehátek, matrací, slunečníků, toalet, občerstvení a široké nabídky vodních aktivit. Na své si tady díky mírnému klesání do vody přijdou i děti. Západním směrem se v jedné z četných zátočin nachází poměrně vyhlášená pláž Glystra.

Další rekreační střediska poblíž Lardosu

Nápady, jak nejlépe prožít pobyt v Lardosu

Lardos.jpg

Celá oblast Lardosu je docela slušně vybavena obchůdky, minimarkety, autopůjčovnou, benzínovou stanicí, tavernami jako Periklis a Roulas, můžete si tady zahrát minigolf a beach volejbal. Po hlavní silnici jezdí autobus do Lindosu a dalších rhodských měst. A kam se vlastně vyplatí zajet se podívat?

Zobrazit podrobné informace