Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Neo Klima, dovolená s maximálním komfortem

Menší, avšak docela živé a moderní letovisko Neo Klima leží v mělké zátoce Egejského moře na jihozápadním pobřežím Skopela. Směrem do vnitrozemí se od něj prudce zvedá terén až k nejvyšší hoře ostrova Delfi (681 m n. m.). Spojení s 19 kilometrů vzdáleným hlavním městem Skopelos, kam jezdí trajekty od letiště na sousedním ostrově Skiathu, zajišťuje pravidelná autobusová doprava.

Neo Klima a pláže v okolí

Do roku 1965 se stará víska Klima jmenovala Elios. Dnes leží více na severozápad a hlouběji ve vnitrozemí. Nová Klima – Neo Klima – se začala rozvíjet teprve počátkem 80. let 20. století v souvislosti se sílícím cestovním ruchem. Příliv turistů si zasloužila blízkou písečno-oblázkovou pláží, okolními vysokými bílými skálami, svěží zelení a kompletním zázemím pro rekreanty.

V Neo Klima jsou dvě pláže, které odděluje malý přístav sloužící jachtařům. Jižní pláž se jmenuje Elios a měří asi 300 metrů, kratší severní pláž nese název Hovolo. Obě disponují základním servisem včetně lehátek, slunečníků a nabídky vodních sportů. Vyplatí se však navštívit i další pláže západního pobřeží, ke kterým směřují odbočky z hlavní silnice. Výhledy na západ slunce jsou z nich nezapomenutelné.

Další rekreační střediska poblíž Neo Klima

Tipy na zábavu v Neo Klima

Neo-Klima.jpgAni v Neo Klima nechybí bary, taverny a obchody, najdete zde minimarket a na děti čeká dětské hřiště. Více zábavy a nakupování poskytuje metropole Skopelos. Kdo si chce zpestřit pobyt na ostrově, může ho procestovat křížem krážem a obdivovat především jeho přírodní krásy. Z Neo Klima se přímo nabízí výlet na nejvyšší horu Delfi, ale také:

  • ke kapli Agios Ionnis, kde se natáčely scény filmu Mamma Mia,
  • do příjemného přístavu Loutraki,
  • za poznáním mořského národního parku Alonissos.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Neo Klima

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.