Glyfoneri

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Glyfoneri, dovolená jak má být

Lokalita táhnoucí se na severním okraji hlavního města řeckého ostrova Skopelos, jehož centrum je odsud dostupné i pěšky, se označuje jako Glyfoneri. Z jedné strany ji vymezuje pobřeží Egejského moře, z druhé rychle se zvedající kopce dosahující výšky kolem 300 metrů a po několika kilometrech zakončené nejvyšší horou ostrova Delfi. Trajekty ze sousedního ostrova Skiathos, kde se nachází mezinárodní letiště, připlouvají až do nedalekého přístavu.

Glyfoneri a jeho pláže

Středisko Glyfoneri s krásným výhledem do zátoky je atraktivní díky poloze na dosah klidné přírodě a zároveň poblíž hlavního města, kde si lze užívat všech výhod civilizace včetně nákupů a kultury. Ubytování zajišťují vilky a apartmány ve svazích mezi skalisky u mořských břehů, proto lokalita není vhodná osoby s omezenou pohyblivostí.

U Glyfoneri najdete spíše neorganizovanou pláž, umístěnou pod strmým svahem. Pyšní se klidem a minimem turistů. Tvoří ji směs písku a kamínků, vstup do průzračné vody není moc strmý a líbí se zde i rodinám s dětmi. V docházkové vzdálenosti funguje několik taveren a určitě vyzkoušejte pochoutky z ryb, které nabízejí místní rybáři každé ráno u přístaviště. Pěšky dosáhnete oblázkovou pláž Agios Konstantinos, autem známé Glysteri Beach a Stafylos.

Další rekreační střediska poblíž Glyfoneri

Historie, příroda a kultura nadosah Glyfoneri

Glyfoneri.jpgV Glyfoneri se vyplatí vystoupat pěšky na okolní svahy a kochat se výhledy na zátoku. Alespoň jednou byste měli navštívit metropoli Skopelos a její kostelíky (Agios Athanasios), obchůdky a taverny. Kdo nechce pěšky, může využít linkový autobus. Na milovníky turistiky čekají stezky do blízké přírodní rezervace Palouki. K dalším zajímavým místům Skopela patří:

  • mořský národní park Alonissos (největší svého druhu v Evropě),
  • kaple Agios Ionnis (natáčel se tam muzikál Mamma Mia),
  • přístav Loutraki (pod městečkem Glossa).

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Glyfoneri

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím