Agnondas

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Agnontas, dovolená umně ukrytá před zraky turistů

Maličký přístav Agnontas leží asi 8 kilometrů jižně od města Skopelos, z něhož sem vede hlavní silnice malou oklikou přes Stafylos. Letadla přistávají na sousedním ostrově Skiathos, odkud se pohodlně přepravíte trajektem. Toto nenápadné letovisko se nachází v malém, ale hluboce zaříznutém zálivu na jihu ostrova s výhledy na západ. Z okolních zalesněných kopců, jejichž výška nepřesahuje 200 metrů, uvidíte na druhém konci Egejského moře obrysy ostrova Euboia.

Pláže v Agnontas nabízejí skvělé koupání

Agnontas je malé a velmi klidné středisko, ve zdejším přístavu jen občas zastavují i trajekty. Ocení ho především zájemci o odpočinkovou dovolenou bez hlučné zábavy velkých turistických center. Svou nabídkou příjemných apartmánů ukrytých v zeleni, malebné krajiny a solidní infrastruktury uspokojí především mladé páry a aktivní seniory.

V Agnontas na rekreanty čeká menší, asi 100 metrů dlouhá pláž zabírající celou šířku zálivu. Na severní straně ji lemuje silnice, na jižní se zvedají mola přístaviště. Jsou na ní oblázky, svižně klesá do velice čisté vody a obklopuje ji trojice taveren s místními tradičními pokrmy. Nedaleko odsud si můžete užít pěšky dostupnou, vyhlášenou písečnou pláž v zátoce Limnonari.

Další rekreační střediska poblíž Agnontas

Poznejte lákadla Agnontas

Agnontas.jpgMinimarket, restaurace a hotýlky tvoří základní vybavení Agnontas. Nevynechejte návštěvu rybí taverny Korali a restaurace Pavlos s výtečným grilem. Zapomeňte na uměle vytvořené turistické atrakce, největší devizu tady kromě pohody tvoří rozkošná příroda, svádící k procházkám po okolí. Určitě byste neměli vynechat výlet za západem slunce na vyhlídkovém místě Amaranthos. Co ještě stojí za vidění na Skopelu?

  • Přírodní rezervace Palouki na východním cípu ostrova,
  • druhé velké město Glossa,
  • kaple Agios Ionnis, proslavená filmem Mamma Mia.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Agnondas

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím