Alykanas

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Alykanas, dovolená plná klidu a příjemných zážitků

Severněji než středisko Alykanas (Alikanas) leží na severovýchodním pobřeží Zakynthu pouze s ním spojené letovisko Alykes. Výhled z pobřeží umožňuje na dovolené v Alykanas spatřit ostrov Kefalonii a Jónské moře v oblasti, kde se zužuje do Korintského zálivu. Opačným směrem se zvedají minimálně osídlené kopce s vrcholky jako Bonvi (756 m n. m.) a Liva (737 m n. m.). Do metropole Zakynthu je to 17 kilometrů a na letiště ještě o 3 kilometry dál.

Pláže v Alykanas

Každého, kdo míří na dovolenou do Alykanas, samozřejmě zajímá zdejší pláž. Podél Alykanas se vine přes 500 metrů dlouhá, dostatečně široká písečná pláž s pozvolným vstupem do průzračné vody a se spoustou lehátek a slunečníků. Na okraji se nachází středisko vodních sportů. Moře je tu většinou klidné a na své si přijdou rodiny s dětmi i neplavci. Další, užší písčité pobřeží mizející severním směrem přirozeně navazuje na pláže v Alykes.

Další rekreační střediska poblíž Alykanas

Dovolená v Alykanas s vyváženým množstvím zábavy a klidu

U obce se dosud nacházejí dnes už nepoužívané saliny (podle nichž dostala své jméno). Plochá krajina v nejbližším okolí, dobrý přístup k vodě a dostatek zábavných příležitostí dělají z Alykanas velice oblíbené, středně rušné letovisko. Nečekejte zde však příliš hlučné večírky, díky poloze na konci série středisek táhnoucích se podél pobřeží není Alykanas přeplněné rekreanty.

Vypravte se z Alykanas k vraku lodi a k modrým jeskyním

Alikanas.jpgVeškeré potřebné vybavení v Alykanas je samozřejmostí: dostatek obchodů, restaurace s řeckou kuchyní, lékárna a středisko zdravotní péče. Hlavní ulice je plná krámků a barů a místy to tady žije až do časných ranních hodin. Okolí vybízí k procházkám krajinou, po pláži a částečně klidnou ulicí podél potoka Alykes. V přístavu zastavují turistické lodě na plavbách do nedalekých modrých jeskyní (Blue Caves) a na Navagio Beach se známým vrakem pirátské lodi. Zakynthos však skýtá řadu jiných zajímavostí. Uvádíme alespoň několik míst, která můžete během dovolené v Alykanas navštívit:

Zobrazit podrobné informace