Alykanas

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Alykanas, dovolená plná klidu a příjemných zážitků

Severněji než středisko Alykanas (Alikanas) leží na severovýchodním pobřeží Zakynthu pouze s ním spojené letovisko Alykes. Výhled z pobřeží umožňuje spatřit ostrov Kefalonii a Jónské moře v oblasti, kde se zužuje do Korintského zálivu. Opačným směrem se zvedají minimálně osídlené kopce s vrcholky jako Bonvi (756 m n. m.) a Liva (737 m n. m.). Do metropole Zakynthu je to 17 kilometrů a na letiště ještě o 3 kilometry dál.

Pláže v Alykanas

U obce se dosud nacházejí dnes už nepoužívané saliny (podle nichž dostala své jméno). Plochá krajina v nejbližším okolí, dobrý přístup k vodě a dostatek zábavných příležitostí dělají z Alykanas velice oblíbené, středně rušné letovisko. Nečekejte však příliš hlučné diskotéky, díky poloze na konci série středisek táhnoucích se podél pobřeží není přeplněné rekreanty.

Podél Alykanas se vine přes 500 metrů dlouhá, dostatečně široká písečná pláž s pozvolným vstupem do průzračné vody a se spoustou lehátek a slunečníků. Na okraji se nachází středisko vodních sportů a příjemný plážový Ammos beach bar. Moře je tu většinou klidné a na své si přijdou rodiny s dětmi i neplavci. Další, užší písčité pobřeží mizející severním směrem přirozeně navazuje na pláže v Alykes.

Další rekreační střediska poblíž Alykanas

Vypravte se z Alykanas k vraku lodi a k modrým jeskyním

Alikanas.jpgVeškeré potřebné vybavení v Alykanas je samozřejmostí: dostatek obchodů, možnosti stravování, lékárna a středisko zdravotní péče. Hlavní ulice je plná krámků a barů a místy to tady žije až do časných ranních hodin. Okolí vybízí k procházkám krajinou, po pláži a částečně klidnou ulicí podél potoka Alykes. V přístavu zastavují turistické lodě na plavbách do nedalekých modrých jeskyní (Blue Caves) a na Navagio Beach se známým vrakem pirátské lodi. Zakynthos však skýtá řadu jiných zajímavých míst. Uvádíme alespoň některá:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím