Počasí na Zakynthosu: kdy jet?

Na pobřeží Zakynthosu nejlépe od června do konce září

Pro letní dovolenou na Zakynthosu je ideální počasí od června do konce září. V červnu máte navíc skvělou příležitost vidět želvy karety při kladení vajec na plážích. Pokud si chcete ostrov procestovat, odleťte raději v květnu, nebo v říjnu, kdy jsou teploty na Zakynthosu příjemnější.

Hlavní sezóna: červen až polovina září

Vedlejší sezóna: květen a konec září až říjen

Teploty moře a vzduchu na Zakynthosu

Průměrná teplota moře od června do srpna: 21-24 °C

Pocasi-N-Zakynthos-more.jpg

Průměrná nejvyšší teplota vzduchu od června do srpna: 31 °C

Pocasi-N-Zakynthos-vzduch.jpg

Pocasi-N-Zakynthos-srazky.jpg

Podnebí na Zakynthosu: mírné zimy, tropické léto

Zakynthos je součástí Jónských ostrovů, které leží v západní části Řecka. Vzhledem k poloze je podnebí ryze středomořské a projevuje se slunným tropickým létem a mírnou deštivou zimou. Nejvíce srážek připadá na období od října do března, od června do srpna spadne sotva pár kapek.

Zima trvá od prosince do poloviny března. Na Zakynthosu téměř nikdy nemrzne, výjimkou jsou pouze vyšší polohy v centrální části ostrova. Za to často a vydatně prší. Průměrné denní teploty se v lednu a únoru pohybují okolo 14 °C, kvůli chladnému větru ale může být pocitová teplota mnohem nižší.

Přibližně od poloviny března začíná jarní období. Postupně ustávají srážky a teploty stoupají. Koncem dubna už se na teploměrech objevují i 20°C hodnoty a příroda se naplno probouzí.

Od června přichází léto a pláže se začínají plnit. Nastává období sucha a počasí se mění na tropické. Maxima v letních měsících běžně překračují hranici 30 °C, v srpnu nejsou ojedinělá ani 40°C vedra. Trochu ochlazení poskytuje mořský vánek. Moře se vyhřeje až na 26 °C, což je více než na jiných řeckých ostrovech, které ovlivňují chladné větry zvané meltémi. Koupání a vodní sporty tak můžete s radostí provozovat až do konce září.

Přibližně od poloviny září se pozvolna ochlazuje a spolu s prvními přeháňkami přichází podzim. V říjnu se ještě průměrné teploty dostávají na 23 °C.

Co s sebou na Zakynthos do horkého počasí

Zakynthos je jedním z nejteplejších ostrovů Řecka, proto byste se měli přímému slunci vyhýbat zejména od 11 do 14 hodin. Venku vždy noste pokrývku hlavy a chraňte si oči kvalitními brýlemi s ochranným filtrem.

Bude se vám hodit: 

  • lehké a vzdušné oblečení,
  • pohodlná obuv, na výlety pevnější,
  • obuv do vody, mořské dno může být kamenité.

Počasí v ostatních letoviscích Řecka

Podívejte se také, jaké počasí vládne dalším řeckým ostrovům a destinacím na pevnině.

Počasí na řeckých ostrovech