Amoudi

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Amoudi, skrytý poklad Zakynthosu

Malá, poklidná vesnička mezi olivovými háji a vinicemi, to je Amoudi. Najdete ji na severovýchodním pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, omývaném Jónským mořem. Do hlavního města Zakynthos to není daleko, něco kolem 13 kilometrů, na letiště ještě o 5 kilometrů dále. Dobře přístupné jsou z Amoudi i další turisticky zajímavé lokality ostrova.

Okolí střediska Amoudi je poměrně zelené, protože se nachází v části úrodných nížin – kopcovité oblasti se zvedají více na západ. Celkově se jedná o velice klidné letovisko vhodné na dovolenou hlavně pro rodiny s dětmi, ale také pro každého, kdo hledá na své dovolené ticho, pohodu a letní, ničím nerušené nicnedělání.

Pláže u Amoudi potěší každého

Pláž v Amoudi nečekejte velkou jako pláže v jiných střediscích, avšak pro odpočinek a opalování představuje naprosto dokonalé řešení. O jejích kvalitách ostatně svědčí ocenění renomovanou Modrou vlajkou. Pláž je písečná, čistá, s pozvolným vstupem do vody a líbezný podmořský svět tu najdou i příznivci šnorchlování. Můžete si udělat také výlet na některou ze sousedních pláží, například do letoviska Alykanas nebo na ukrytou romantickou pláž Xigia.

Další rekreační střediska poblíž  Amoudi

Podnikněte během dovolené v Amoudi výlety na nejhezčí místa

Amoudi.jpg

Množství barů a diskoték ve středisku nenajdete, vše potřebné vám však poskytne pár obchůdků a několik taveren s řeckými dobrotami. Pokud přeci jen potřebujete rušnější zábavu, vydejte se na procházku do větších středisek jako Alykanas na severu nebo do sousedního přístaviště Psarou na jihu. Můžete si samozřejmě vypůjčit auto, čtyřkolku, skútr či kolo a jednoduše tam dojet.

Rozhodně si zpestřete svoji dovolenou v Amoudi a podnikněte některý z výletů po ostrově. Nenechte si ujít:

Zobrazit podrobné informace