Doprava po Costa Blanca. Kde si půjčit auto?

Hustá silniční síť, moderní železnice a dostatek taxi v rušných letoviscích umožňují pohodlnou přepravu po celém regionu Costa Blanca v kteroukoliv roční i denní dobu. Z přístavu Dénia vyplouvají lodě a trajekty na Baleáry (ostrov Ibiza leží jen 100 kilometrů daleko).

Silnice vinoucí se mezi lagunami a saliništi na pobřeží Costa Blanca

Silniční doprava na Costa Blanca

Páteř silniční sítě na Costa Blanca tvoří placená dálnice AP-7, která spojuje všechna rekreační střediska na pobřeží. O něco dál ve vnitrozemí ji kopíruje dálnice A-7. Obě celkem měří přes 1 000 kilometrů a vedou od Gibraltaru přes Málagu, Valencii či Barcelonu až k francouzským hranicím.

Pronájem osobního vozu na Costa Blanca

Pronajmout automobil na Costa Blanca si mohou pouze osoby starší 21 let (u některých autopůjčoven starší 25 let) s řidičským oprávněním platným alespoň dva roky. Cena obsahuje nájem, havarijní pojištění, spoluúčast při nehodě a vratnou zálohu. Nabídku partnerské autopůjčovny CK FISCHER vám dodá průvodce, v případě pronájmu vozu jinde si vždy pečlivě pročtěte smluvní podmínky – CK FISCHER nenese odpovědnost za případné problémy. Pravidla silničního provozu na Costa Blanca jsou stejné jako v celém Španělsku.

Taxi

Rychle, pohodlně, kamkoliv včetně pláží a především kdykoliv se na Costa Blanca přepravíte díky taxi, neboť funguje 24 hodin denně. Vozy taxislužby mají svá pevná stanoviště, přímo na ulici je lze zastavit v případě rozsvíceného zeleného světla („libre“ – volný), s objednáním vám pomůže také hotelová recepce. Alternativní provozovatele taxi lze přivolat aplikací v chytrém telefonu.

Autobusová doprava po Costa Blanca

Autobusy (většinou moderní a klimatizované) jezdí mezi Alicante, Elche a většími letovisky na pobřeží Costa Blanca. Nejvýznamnější přepravci, zajištující městskou i meziměstskou dopravu, jsou společnosti ALSA a Costa Azul. Jízdní řády se dodržují a kromě webových stránek je zjistíte na autobusových nádražích, zastávkách nebo v turistických informačních centrech.

Dovolená letecky na Costa Blanca

Mezinárodní letiště Alicante-Elche (španělsky Aeropuerto de Alicante-Elche – El Altet) slouží pro Valencijský a Murcijský region včetně Costa Blanca. Nachází se asi 9 kilometrů od Alicante a 10 kilometrů od Elche. Funguje od roku 1967, nový moderní terminál je v provozu od roku 2011 a v současnosti se jedná o páté nejrušnější letiště ve Španělsku.

Železniční doprava

Velmi rychlou a pohodlnou přepravu podél pobřeží Costa Blanca za jakéhokoliv počasí umožňuje rychlodrážní tramvaj z Alicante do Dénie. Trať přes všechna význačná turistická centra (Vila Joiosa, Benidorm, Altea, Calp) dosahuje délky 94 kilometrů. V Alicante na ni navazuje městská tramvajová síť. Alicante s Elche spojuje železnice.