×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Na cestách Costou Cálidou

Mezinárodní letiště San Javier Airport Murcia bylo vybudováno na okraji Mar Menor mezi městy Los Alcázares a San Javier. Do metropole Murcia je vzdáleno 50 kilometrů.

Mezinárodní letiště Alicante–Elche (El Altet) patří k nejvytíženějším ve Španělsku. Nachází se mezi městy Alicante a Elche zhruba 75 kilometrů od Murcie.

Železniční trať v oblasti Costa Cálida/Costa Blanca vede pouze do Cartageny. U Murcie se napojuje na španělskou železniční síť.

Busem po Costě Cálidě

Autobusy zajišťují dopravu mezi Murcií, Cartagenou a všemi většími městy na pobřeží Costa Cálida/Costa Blanca. Největšími přepravci jsou ALSA (Cartagena a La Manga de Mar Menor), Latbus (Murcia, Molina de Segura, Ricote, Ulea, Archena, San Javier a San Pedro del Pinatar) a Costa Azul (Torrevieja, Alicante).

Spanelsko-13-Costa-Calida-Velky-pristav-v-Alicante.jpg

Jízdní řády získáte na hlavních autobusových nádražích (obvykle v centru města), na autobusových zastávkách a v turistických informačních centrech. Většina veřejných autobusů je nových a klimatizovaných.

Autem za poznáním regionu Murcia

Oblast Costa Cálidy/Costa Blancy protíná několik dálnic a rychlostních silnic spojujících všechna velká města. Placené se nazývají „autopistas con peaje“, neplacené úseky nesou označení „autovías“. Vypůjčit auto (k dispozici jsou mezinárodní sítě Hertz a Avis, ale i místní autopůjčovny Centauro) mohou jen osoby starší 21 let s řidičským oprávněním platným minimálně dva roky (některé autopůjčovny vyžadují minimálni věk 25 let). Cena zahrnuje nájem, havarijní pojištění, spoluúčast při nehodě a vratnou zálohu. Informujte se vždy o rozsahu pojištění, možnosti připojištění a finanční spoluúčasti v případě autonehody.

Podívejte se ještě na základní informace o pravidlech silničního provozu ve Španělsku.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím