Doprava na Costa Cálida

Mezinárodní letiště San Javier Airport Murcia bylo vybudováno na okraji Mar Menor mezi městy Los Alcázares a San Javier. Do metropole Murcia je vzdáleno 50 kilometrů.

Mezinárodní letiště Alicante–Elche (El Altet) patří k nejvytíženějším ve Španělsku. Nachází se mezi městy Alicante a Elche zhruba 75 kilometrů od Murcie.

Železniční doprava

Železniční trať v oblasti Costa Cálida vede pouze do Cartageny. U Murcie se napojuje na španělskou železniční síť.

Autobusem po Costě Cálidě

Autobusy zajišťují dopravu mezi Murcií, Cartagenou a všemi většími městy na pobřeží Costa Cálida/Costa Blanca. Největšími přepravci jsou ALSA (Cartagena a La Manga de Mar Menor), LatBus (Murcia, Molina de Segura, Ricote, Ulea, Archena, San Javier a San Pedro del Pinatar) a Costa Azul (Torrevieja, Alicante).

Spanelsko-13-Costa-Calida-Velky-pristav-v-Alicante.jpg

Jízdní řády získáte na hlavních autobusových nádražích (obvykle v centru města), na autobusových zastávkách a v turistických informačních centrech. Většina veřejných autobusů je nových a klimatizovaných.

Autem za poznáním regionu Murcia

Oblast Costa Cálidy/Costa Blancy protíná několik dálnic a rychlostních silnic spojujících všechna velká města. Placené se nazývají „autopistas con peaje“, neplacené úseky nesou označení „autovías“.

Vypůjčit auto (k dispozici jsou mezinárodní sítě Hertz a Avis, ale i místní autopůjčovny Centauro) mohou jen osoby starší 21 let s řidičským oprávněním platným minimálně dva roky (některé autopůjčovny vyžadují minimálni věk 25 let). Cena zahrnuje nájem, havarijní pojištění, spoluúčast při nehodě a vratnou zálohu. Informujte se vždy o rozsahu pojištění, možnosti připojištění a finanční spoluúčasti v případě autonehody.

Podívejte se ještě na základní informace o pravidlech silničního provozu ve Španělsku.