Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Islantilla, ostrůvek klidu a relaxace na Costa de la Luz

Moderní andaluské letovisko Islantilla leží přímo u Atlantiku na jižním pobřeží Španělska. Je to takřka v polovině mezi ústím dvou velkých řek, Rio Piedras na východě a Guadiany na západě, tvořící zároveň hranici s Portugalskem. Společně s Urbasur a La Antilla vytváří jeden rozsáhlý rekreační resort, kterému dominuje vyhlášené golfové hřiště. Po nedaleké dálnici se dostanete do Huelvy, jednoho z center Costa de la Luz, i na mezinárodní letiště u Sevilly.

Další blízká rekreační střediska:

Za plážemi většími než Václavák

O oblíbenosti Islantilly svědčí i to, že její standardní počet obyvatel kolem 3 tisíc šplhá v létě až k 100 tisícům. Původně nevelká přímořská obec se během čtvrtstoletí skutečně proměnila v rušné, mnohými lákadly prošpikované prázdninové eldorádo. Dobře se tu budou cítit především milovníci rozmanitě prožité dovolené, sportovci, rodiny s dětmi i party mladých kamarádů toužící po aktivním pobytu.

Náš tip: Proberte se hrstí našich praktických informací o Španělsku

Podél rekreačního střediska Islantilla se táhnou dvě pláže, západní Playa Urbasur a východní Playa Antilla. Obě dvě jsou zhmotněním snů o dokonalém mořském pobřeží, jako stvořeném k opalování, koupání a vodním sportům: nemají takřka konce, široké jsou desítky metrů, písek na nich je jemný a světlý a čistý, do vody se svažují pomalu a směrem do vnitrozemí plynule přecházejí do křovinatého porostu. V letovisku Islantila často dosahují úctyhodné šířky přes 100 metrů a od pásma hotelů je odděluje palmová promenáda.

Za lákadly Andalusie

Islantilla.jpg

Islantilla, to nejsou pouze kvalitní ubytovací komplexy, ale také dostatek restaurací, obchodů a dalších turistických služeb. K dispozici jsou bankomaty, lékárny, autopůjčovny i dětská hřiště. Srdcem městečka je náměstí Plaza Manuel Camacho s parkovou úpravou, jeho pýchu ovšem tvoří rozsáhlý golfový resort Aldea Playa. Z dalších sportů jsou zde výtečné podmínky pro cyklistiku, tenis, turistiku, windsurfing, jízdu na mořském kajaku nebo kitesurfing.

Co zajímavého můžete vidět v okolí Islantilly? Vybíráme pro vás:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Islantilla