Estany des Peix

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Estany des Peix, dovolená u modré laguny

Laguna Estany des Peix (neboli Rybí jezero) se nachází na severním pobřeží Formentery, nejmenšího z Baleárských ostrovů. Od mnohem větší laguny Estany Pudent ji odděluje letovisko la Savina. Severně od ní, necelých 20 kilometrů daleko, se ze Středozemního moře vynořuje další španělský ostrov Ibiza, s nímž Formenteru spojuje přerušovaná, uzoučká šíje. Na něm se také nachází nejbližší mezinárodní letiště.

Estany des Peix skýtá pláže všemi směry

Estany des Peix představuje všem smyslům lahodící jezero lemované menšími plážemi a hotýlky, ideální ke koupání a jachtingu, s mořem propojené asi 50 metrů širokým průlivem. Připomíná obří bazén kruhového tvaru o průměru zhruba 1 kilometr a maximální hloubce 4 metry. Zdejší voda má údajně léčebné účinky. Jedná se o spíše klidnou oblast vhodnou pro aktivní, celorodinnou dovolenou.

Pláže kolem laguny Estany des Peix jsou nenápadné, často schované za linií křoví a kamení. Rozhodně si na nich užijete ticho a soukromí. Pokud byste hledali větší plochu k opalování, vězte, že Formentera se pyšní možná nejkrásnějšími písečnými plážemi starého kontinentu. Přesvědčte se na několik kilometrů vzdáleném ostrůvku s´Espalmador či ve slavné zátoce Platja de Migjorn.

Další rekreační střediska poblíž Estany des Peix

Tipy na zábavu a aktivity v Estany des Peix

Estany-des-Peix.jpgVětšinu základních služeb pro oblast Estany des Peix poskytuje přístavní la Savina. Jsou v ní restaurace, kavárny a bary, obchůdky včetně supermarketu a lékárny, půjčovny automobilů, dětské hřiště a půjčovny sportovních potřeb. Pokud potřebujete více, musíte se vydat do tři kilometry vzdáleného městečka Sant Francesc. Jaké aktivity vyzkoušet kolem Estany des Peix?

  • Půjčit si auto, kolo či motorku a prozkoumat celou Formenteru.
  • Lodí z přístavu v la Savina vyrazit na Ibizu.
  • Prohlédnout si nejznámější stavbu ostrova, maják u vesničky El Pilar.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Estany des Peix

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.