Playa Amadores

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Playa Amadores, dovolená na famózní pláži

Menší letovisko Amadores se nachází hned vedle města Puerto Rico na jihozápadním pobřeží španělského ostrova Gran Canaria. Je to kousek od místa, kde končí jediná dálnice na tomto třetím největším ze sedmi Kanárských ostrovů. Na opačném konci vede kolem mezinárodního letiště až do metropole Las Palmas. Středisko je vyhlášené svou polouzavřenou zátokou s nádhernou pláží.

Playa Amadores a velká, písečná, vybavená pláž

Playa Amadores je středisko vhodné pro všechny věkové skupiny klientů, od rodin s malými dětmi až po seniory. Díky poměrně krátké době od zahájení provozu letoviska tady vše ještě září novotou a použití moderních technologií je samozřejmostí. Vemte ovšem v potaz, že řada hotelů stojí ve svazích nad Atlantikem, proto mohou být omezující pro pohyb kočárků a tělesně handicapovaných osob.

Pláž jedna báseň, možná dokonce ta nejcharismatičtější na celé Gran Canarii – to je do oblouku prohnutá, zhruba 400 metrů dlouhá Playa Amadores. Z výšky tato perla Kanárů připomíná svým tvarem dokonale symetrický vějíř – a není to náhodou, byla totiž vybudována uměle. Na obou koncích ji uzavírají mohutná kamenitá mola, vytvářející tak téměř uzavřenou, dokonale čistou zátočinu s naprostým bezpečím během pobytu ve vodě. Jemný, světlý písek jenom pomalu mizí pod hladinou, nechybí kompletní nabídka služeb včetně občerstvení, sprch a dozoru plavčíka. Ocenění Modrá vlajka dotvrzuje kvality této jedinečné pláže.

Další rekreační střediska poblíž Playa Amadores

Široké pole zábavy a sportu v Amadores

Playa-Amadores.jpg

Playa Amadores je sice nevelké, ovšem kvalitně vybavené letovisko. Zdejší hotely nabízí vše potřebné, kromě toho tady funguje supermarket, několik butiků a řada restaurací. V nejhorším případě můžete využít pravidelné autobusové linky k cestě do nějakého většího města, jakým je například hned sousední Puerto Rico. Ani o zábavu tu není nouze, především pokud se týče vodních radovánek. Vyzkoušet můžete projížďku lodí, pozorování delfínů nebo rybolov, na své příznivce však taktéž čekají golfová hřiště jako Anfi Tauro a několik dalších sportovišť.

Vydejte se ovšem i za dalšími lákadly ostrova Gran Canaria:

Zobrazit podrobné informace